Четвер, 29.10.2020, 09:56
Вітаю Вас Гість | RSS

     Ізмаїльський агротехнічний коледж

Меню сайту
ІАТК
Головна » 2019 » Листопад » 18 » З ювілеєм, рідний коледже!
13:50
З ювілеєм, рідний коледже!

В Ізмаїлі на перехресті,

На дорогах бурхливих століть,

Тут, у центрі славетного міста

Прекрасний коледж наш стоїть.

Горді ті, хто в ньому навчався,

Горді ті, хто вчиться тепер.

Продовжуються славні традиції-

                                                                     Святкуємо 65-літній ювілей.

   Легкокрилим птахом пролітають роки. І ось нашому рідному Ізмаїльському агротехнічному коледжу вже 65 років. Поважний вік для навчального закладу – є що згадати, над чим задуматися, та найголовніше – є чим пишатися, адже сьогодні Ізмаїльський агротехнічний коледж– єдиний державний навчальний заклад аграрного напрямку Придунайського краю, який здійснює підготовку по наступним спеціальностям «Агроінженерія», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Агрономія», «Облік і оподаткування».

  З міцними теоретичними знаннями, практичними навичками, морально-естетичними цінностями, переданими від мудрих наставників,  нові студенти сміливо й упевнено відкривають для себе нові горизонти професійної діяльності.

   У навчального закладу, як і в кожної людини, є свій день народження, своя власна біографія, певні етапи, що відіграють особливу роль у його житті.

   Ювілей є перехрестя минулого, теперішнього і майбутнього. Сьогоднішній вік коледжу - це 65 років з часу заснування помножених на долю кожного, кому ІАТК (колишній Ізмаїльський технікум механізації і електрифікації сільського господарства) став Alma mater!

   65 років. Багато це чи мало? З погляду історії- то лише мить, для навчального закладу - це пора розквіту, а з погляду людини - довгий відтинок часу, упродовж якого кілька поколінь викладачів самовіддано торували нелегкий шлях підготовки фахівців для сільського господарства: це тисячі і тисячі лекцій, семінарів, іспитів, практик, це понад 16 тисяч випускників, які разом з дипломами отримали путівку в життя.

   Нелегким були роки його становлення. Далекий 1954 рік. Місто Ізмаїл самостійний обласний центр. Він росте, налагоджується життя, працює пароплавство, порт, розвивається сільське господарство. А для сільського господарства необхідні грамотні, освічені фахівці, які зможуть працювати з новою технікою. Згідно з наказом Міністерства сільського господарства України на базі дворічної обласної сільськогосподарської школи голів колгоспів відкривається єдиний на всю Бессарабію сільськогосподарський технікум механіків і бухгалтерів колгоспного виробництва. Його першим директором була Килина Семенівна Сауляк, потім її змінив Семен Михайлович Рак.

   Першим випускником, який отримав диплом №1 з відзнакою, був Беккер О.А.. Першою вчителькою, яка провела заняття 1 вересня 1954 року була Ніна Тимофіївна Ткаченко.

   У 1957 році студенти та викладачі стали працювати вже у новій будівлі за адресою пр. Суворова, 81. 1959 році відкрили нове відділення- електрифікації.

   На урочистому заході згадали про Донцова Геннадія Юхимовича, який протягом 34 років (з 1955 до 1989 року) працював заступником директора, Богатиренко Марія - машиністки до завідуючої бібліотеки. Марія Микитівна постійний гість урочистих заходів у коледжі.

   Наші випускники – механіки 1959 року проходили практику на цілинних землях Казахстану. І лише після повернення отримали свої дипломи. Серед них були Бондаренко Борис Васильович - головний інженер сільськогосподарських підприємств, начальник ПМК №139 «Дунайводстрой»; Видобора Володимир Деонісійович – головний інженер в радгоспі ім. Калініна, ім. Кірова, директор радгоспу Калініна, Голова акціонерної компанії «Свобода», який отримав звання «Заслужений працівник сільського господарства України», «Герой України», Вербицький Яків Адамович - директор ІТМЕСГ з 1987 до 2001 року, Каташинський Борис Семенович - заступник генерального директора Ізмаїльського консервного заводу.

   Ведучими на сцені першого блоку (50-ті роки) були зав. бібліотекою Кінєва М.Г. та вихователь гуртожитку № 2 Міхайліна Н.М., про 60-70 роки розповідали викладачі Стопачинська Т.В. та Стопачинський С.Б.

   1965 рік. Директором стає Комаров Яків Трохимович (був на посаді 31 рік). Це час будівництва: лабораторного корпусу, майстерні, лабораторії сільськогосподарських машин, два жилих будинка, два гуртожитки. В той час на стаціонарі навчалося 900 студентів, а на заочній формі навчання – 640.

   Серед викладачів того часу у залі присутні були Мороз Валентина Іванівна – викладач російської мови та літератури; Павленко Анатолій Кирилович – заступник директора з виробничого навчання; Іванюта Анатолій Леонідович – заступник директора з навчальної роботи, «Відмінник освіти України», «Відмінник аграрної освіти і науки»; Іванюта Ганна Анатоліївна – викладач-методист з найбільшим стажем праці в нашому навчальному закладі-50 років.

   У залі була присутня «легендарна» група механіків 1982 року випуску- це найдружніша група, «чемпіони» по зустрічам. Довгі роки на зустріч завжди запрошували свого куратора Горбаренко Зінаїду Петрівну. Зараз жодна зустріч не проходить без покладання квітів на могилу Зінаїди Петрівни. Ініціатором та організатором зустрічей завжди був Цушко Василь Петрович - губернатор Одеської області, депутат Верховної Ради України трьох скликань, нагороджений орденом Ярослава Мудрого третього ступеня. Вони навіть склали свій власний гімн. Учасники вокального ансамблю «Мрія» виконали власний куплет до гімну групи-механіків.

   Ведучими на сцені третього блоку (від 80-тих років ) були Ткачук О.С. та Фадєєва Н.М.

   1987 рік. Директором стає Вербицький Яків Адамович. Він пропрацював на посаді 12 років. У нелегкий час економічної та політичної перебудови та перші роки незалежності України зберіг матеріально-технічну базу учбового закладу, передав свої знання та досвід студентській молоді.

   Згадали тих, хто залишив пам'ять про себе, свою працю у стінах коледжу: Богатирьов Євгеній Михайлович - керівник заочного відділу, Нагорна Наталія Анатоліївна - завідуюча відділенням електрифікації, Скопін Юрій Анатолійович- заступник директора з виховної роботи.

  У 2001 році посаду директора ІТМЕСГ зайняв Чеботаєв Володимир Іванович- випускник технікуму. Це час модернізації матеріально-технічної бази: учбового корпусу технікуму, гуртожитків, відкриття трьох комп’ютерних лабораторій, тренажерного центру. Відкриті дві спеціальності «Бухгалтерський облік» та «Технологія ведення фермерського господарства».

   У залі була присутня Луцишина Любов Дмитрівна - випускниця технікуму, а потім лаборант та диспетчер.

   Під звуки пісні «Ми – студенти» на сцені з’явилися нові ведучі- студенти при яких наш навчальний заклад отримав нову назву ІАТК. Хлопці зробили перекличку студентських поколінь та розповіли про Чолака Марка Івановича – випускника технікуму 1982 року, а зараз директора коледжу, який продовжує зміцнювати і розвивати матеріально-технічну базу як коледжу, так і гуртожитків.

   Звичайно, є в Марка Івановича надійні помічники – це викладачі, працівники коледжу, студенти - велика, дружна й небайдужа до загальної справи родина. Безмежна відданість своїй справі колектива вивели коледж на високий освітній рівень, знаний кваліфікованими працівниками; талановитими, допитливими й ерудованими студентами; мудрими високопрофесійними викладачами.

   Водночас життя коледжу – це не лише якісний навчальний процес, а ще й цікаве та корисне дозвілля: науково-пошукова робота, художня самодіяльність, гуртки, олімпіади, спортивні секції, креативні виховні заходи. зустрічі, екскурсії, змагання, конкурси – і звичайно, перемоги.

   Щороку студенти коледжу приймають участь у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка, конкурсі з українознавства «Патріот», конкурсі з англійської мови «Гринвіч», зльотах лідерів АПК обласних предметних олімпіадах тощо.

   Наших випускників з нетерпінням очікують аграрні виші країни.

   Саме з такого розмаїття подій і складається нетлінна історія коледжу.

  Мабуть, таким і має бути життя сучасного навчального закладу – оснащеним новітніми навчальними технологіями, креативними педагогічними ідеями, наповненим добрими справами, цікавими подіями, хвилюючими зустрічами, мудрими вчинками, щирими переживаннями.

   Тож нехай довгим буде життєвий шлях коледжу, який завжди гостинно й привітно зустрічає і господарів, і гостей. А гостей на свято завітало чимало:

   Баткілін С.Л. - заступник Ізмаїльського міського голови; Антонюк В.П.- голова Ізмаїльської районної ради; Хаджиков П.В - заступник голови Ізмаїльської районної ради; Чучуй В.П.- доцент, помічник ректора ОДАУ по роботі з коледжами, Орел О.М. - випускник технікуму 1988 року, доцент кафедри гідравліки та теплотехніки ТДАУ ім. Дмитра Моторного; Дорошева А.О. – в.о. декана ДУІТ ; Гуменникова Т.Р. - директор Придунайської філії МАУП; Сухова Л.О – директор ІТЕП; Токар М.М. - директор ІМУ; Попа Л.М. - директор Білгород-Дністровський коледж природокористування, будівництва та комп’ютерних технологій; Черновол О.І. - директор Петрівського аграрного коледжу; Вічєв В.П. - випускник ІТМЕСГ, директор Державного навчального закладу "Тарутинський професійний аграрний ліцей", наші впускники.

   Не обійшлося і без виступів: свої яскраві номери в цей день гостям подарували Самуїл Гавлицький, Борис Гецой, Стоматова Світлана, Русєв Іван та Балабан Вячеслав, Желєв Валентин, вокальний ансамбль "Мрія" (керівник - Олена Фірсова) , танцювальний ансамбль "Вінок Дунаю" (керівник - Іван Войку), завідуюча студентським клубом Недосєкіна Л.Ф.

   Концерт закінчився спільним фото біля фасаду будівлі коледжу.

   Рідному коледжу хочеться побажати довгих років життя та студентів, які стануть гордістю свого навчального закладу!

В.о. заступника директора з ВР Донцова О.М.

 

   Перейти за посиланням: Город 24

   Перейти за посиланням: IZMAIL-TV

Переглядів: 708 | Додав: | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]