Четвер, 29.10.2020, 06:15

Головна » 2018 » Грудень » 17 » Всеукраїнський тиждень права
Всеукраїнський тиждень права

Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 “Про Всеукраїнський тиждень права” Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, який включає 10 грудня – День прав людини. Він відзначається в знак проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

План заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права був розроблений в Ізмаїльському технікумі механізації і електрифікації сільського господарства відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 р. № 681-р протягом 10-14 грудня.

В нашому закладі була організувана і проведена виховна година “Права людини” з нагоди проголошення загальної декларації прав людини, засідання гуртка «Феміда» на теми «Вибори до органів місцевого самоврядування», «Європейський Суд з прав людини» у присутності провідного юрисконсульта навчального закладу Кокоша О.П.

Організувано і проведено конкурс плакатів «Органи державної влади України» на теми «ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ», «ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ», «КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ. ІНШІ ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ», «ПРАВОСУДДЯ», «МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ», «КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ». Студенти взяли участь в олімпіаді з правознавства.

Організувано і проведено головним спеціалістом відділу правопросвітництва та взаємодії з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Ізмаїльського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анастасією Каплієнко інтерактивна лекція щодо трудових прав неповнолітніх в актовій залі ІТМЕСГ.

Протягом тижня завідуючою бібліотекою Кінєвою М.Г. організувано проведення книжкової виставки «Права підлітків в статтях законів», презентацій видань про права людини та іншої літератури правового змісту, ознайомлення студентів з матеріалами, представленими на них.

В рамках Всеукраїнського тижня права студенти змогли ознайомитися не тільки з державними нормативно-правовими актами, а й з міжнародними документами, які захищають права людини і громадянина. Такі заходи краще готують молоду людину до дорослого життя.

Незабутнім заходом стало проведення турніру правознавців, який має надію продовжити головну акцію Всеукраїнського тижня права і наступного року.

Викладач історії та правознавства

Кокош А.М.