Середа, 21.10.2020, 01:26

Головна » 2019 » Березень » 26 » Всесвітній день поезії у бібліотеці ІАТК
Всесвітній день поезії у бібліотеці ІАТК

Все повторялось: і краса й неповторність.

Усе було: асфальти й спориші.

Поезія – це завжди неповторність,

Якийсь безсмертний дотик до душі.

Ліна Костенко

Відродження, розквіт усього живого відбувається саме навесні. Все оживає, тому що потік весни пробуджує все навколо і виникає у нас захоплення і незвичні почуття.

Так і поезія пробуджує людину, бо вона – це життя, яке розцвітає навесні, а для романтичних і обдарованих людей – це стимул для написання поетичних творів.

Поезія, як зазначено в ухвалі ЮНЕСКО, може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні запити сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якнайширшу громадянську увагу. Саме тому ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО встановлено Всесвітній день поезії – свято, яке відзначається щороку 21 березня ( в день весняного рівнодення).

З цього приводу 25 березня у читальній залі бібліотеки коледжу відбувся поетичний вернісаж « Поезія - це плід і роздумів, і вражень».

На заході були присутні студенти груп ІІІ – А мех., ІІІ – Б мех. з кл. керівником Станчевою І.В. та гр. І – Б мех. з НІколаєвою Г.О.

Бібліотекарі Кінєва М.Г. та Дмитрієва М.О. розповіли історію створення Дня поезії. Було визначено, що в цей день віддають належне поезії та тієї фундаментальної ролі, яку вона відіграє в діалозі між культурами – в діалозі, який є гарантом миру. Духовно бідною залишається та людина, якій байдуже поетичне слово.

У нашому коледжі є багато людей, які пишуть вірші. Таким світлим та палким є студент гр. ІІ – А ел. Грєвцев Антон, який з самого раннього дитинства почав писати вірші і вже неодноразово декламував їх на різних заходах у коледжі.

Антон розповів слухачам про те, як з’являються його вірші та хто з поетів є для нього прикладом, виразно зачитав декілька своїх улюблених поезій.

Продовжила поетичний вернісаж наша гостя – поетеса, бард Марина Копаной. Вона є автором декількох поетичних збірок, з 2009 року по 2015 рік виконували обов’язки голови літературного об’єднання ім. М.Василюка в м.Ізмаїл, а з 2010 року стала членом Конгресу літераторів України.

З перших хвилин зустрічі утворився духовний зв’язок між юнаками та поетесою. Вона розповіла про своє життя, закликала студентів завжди йти до своєї мрії, не боятися змінювати свої пріоритети та прагнути більшого, бути безкомпромісними і наполегливими.

Поетичне слово Марини Копаной наповнене філософською глибиною, духовністю, збагачене й розквітчане всіма барвами веселки.

Гостя зачитала вірші на такі споконвічні теми, як любов, почуття та патріотичне ставлення до рідної землі.

Протягом усього заходу студенти мали змогу подивитися відеофільми «Всесвітній день поезії» та послухати вірші, які читали студенти гр. ІІІ – А мех. та гр. ІІІ – Б мех. Рижало Станіслав, Храмцов Сергій, Мінчога Володимир та Діденко Максим.

У читальній залі бібліотеки оформлена тематична полиця «Джерело духовної сили», бажаючи запрошуються ознайомитися.

Завідуюча бібліотекою Кінєва М.Г.

Переглядів: 300 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1