Середа, 21.10.2020, 08:55

Головна » 2018 » Червень » 25 » 22 червня - «День скорботи і вшанування памяті жертв війни»
22 червня - «День скорботи і вшанування памяті жертв війни»

День скорботи і вшанування памяті жертв війни

22 червня проголошено в країні як «День скорботи і вшанування памяті жертв війни» згідно з указом президента України.

Цей день встановлено на згадку про початок війни 1941-1945 років між Німеччиною та СРСР, яка забрала мільйони людських життів. Скорботний список населених пунктів України, стертих з лиця землі гітлерівцями, містить понад 250 сіл.

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни українці згадують усіх тих, хто поліг на полі брані, кого замучили у концентраційних таборах, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від завойовників. Найжорстокіша та найкривавіша війна в історії людства, що забрала десятки мільйонів життів, тривала 1418 днів. Щодня гинуло майже 14100 радянських людей, кожну годину – 588, кожну хвилину – 10. Загалом за роки Другої світової війни Україна втратили 8 мільйонів своїх громадян (5,5 мільйона цивільних і 2,5 мільйона військових). Тому про мужність і героїзм, проявлені у смертельному двобої всіх народів з фашизмом, людство завжди має пам’ятати.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму.

Сьогодні ми схиляємо голови перед тими, хто самовіддано боровся з фашистськими загарбниками, хто загинув від голоду і холоду, був замучений у фашистських концтаборах та перед ветеранами, які пішли від нас у післявоєнний час.

22 червня в нашій державі запроваджено особливу церемонію - проведення Хвилини пам’яті по загиблим у роки Другої світової війни 1941- 1945 рр. о 10.00.

У нашому місті Ізмаїлі пройшов мітинг – реквієм. Церемонія завершилася покладанням квітів до пам’ятника воїнам-визволителям. Студенти ІТМЕСГ теж були присутні на цьому мітингу пам’яті та поклали квіти.

В.о. заступника директора з ВР Донцова О.М.

Переглядів: 280 | Додав: | Рейтинг: 0.0/0