Середа, 28.10.2020, 22:49

Головна » 2019 » Березень » 18 » Великий син українського народу!
Великий син українського народу!

Свою Україну любіть.

Любіть її… во врем'я люте,

В останню, тяжкую мінуту

За неї Господа моліть.

Привітна і щедра весна подарувала Україні славного сина, пророка – Тараса Григоровича Шевченко. По всій Україні зараз проходять Шевченкові дні з нагоди 205-річчя з дня його народження.

З приводу цієї події в бібліотеці коледжу відбулася низка заходів.

11 березня у читальній залі бібліотеки була проведена літературна гра «Шляхами творів великого Кобзаря», учасниками якої стали студенти гр. ІІ – Б мех. з кл. керівником Порошенко С.В., гр. ІІ – А орг. з кл. керівником Деревенко Є.О. та гр. І – А бухг. з кл. керівником Коколовою Т.Г.

Завідуюча бібліотекою Кінєва М.Г. та викладач з української мови та літератури Парахова Л.Я. ознайомили слухачів з життєвими шляхами Т.Г.Шевченко та з маловідомими сторінками його багатогранної творчої спадщини.

Студенти гр. ІІ – А орг. Картелян Ю., Шевченко О., Грузінцева В., Сметаніна О. та інші розповіли «10 маловідомих фактів про Тараса Шевченко», а студенти гр. ІІ – Б мех. зачитали вірші, присвячені поетові.

Бібліотекар Дмитрієва М.О. провела з присутніми літературну гру « Шляхами творів великого Кобзаря», яка складалась з наступних завдань: «З якого твору?», вікторина « Чи знаєте ви твори Шевченко ?», складання « Древа життя і творчості Т.Г.Шевченко». Найбільш активні гравці отримали маленькі призи.

Далі викладач Парахова Л.Я. розповіла слухачам про Т.Г.Шевченко – художника, про його малярну спадщину – живописні твори, виконані сепією, аквареллю, олією та олівцем.

Наприкінці Лілія Ярославівна підкреслила, що цім заходом ми прагнули не просто вшанувати пам’ять великого Кобзаря, а й допомогти молоді відчути його невмируще слово серцем, повірити йому, бо він своє життя віддав за Україну, за нас із вами.

Кінцевим акордом заходу став вірш «Заповіт», який прочитала студентка гр. І – А бухг. Стоматова Світлана.

Протягом усього заходу студенти мали змогу переглянути відеоролики « Край, де народився Шевченко», « Мені 13-й минало», « Тарас Шевченко. Думка», « Тарас Шевченко – художник» та відео кліп пісні на вірші Шевченко « Тече вода з-під явора».

14 березня у читальній залі бібліотеки була проведена виховна година «Тарас Шевченко – великий син України». Метою заходу було поглибити знання учнів про маловідомі сторінки життя і творчості Т.Г.Шевченко; сприяти вихованню національної самосвідомості та формуванню громадянської позиції; підвищувати інтерес студентів до вивчення української літератури.

Слухачами виховної години стали студенти, які мешкають у гуртожитках №1 та №2 з вихователями Прилуцкою Т.В. та Михаліною Н.М.

Зав. бібліотекою Кінєва М.Г. та викладач Парахова Л.Я. ознайомили присутніх з найцікавішими сторінками життя Кобзаря, який був прикладом великого самозречення в ім’я свого народу та виразником одвічних прагнень українців до волі й соціальної справедливості.

Під супровід відео файлів Лілія Ярославівна поділилась зі студентами своїми враженнями від відвідування літературно-художнього музею Т.Г.Шевченко у Києві.

З цікавістю слухачі відповідали на питання літературної вікторини «Чи знаєте ви твори Шевченка?». Найбільш активні студенти отримали невеличкі призи.

Студентка групи ІІІ – А орг. Шевченко Антоніна та студент гр. ІІІ – А ел. Шевченко Антоній ознайомили присутніх з маловідомими сторінками біографії та життя Кобзаря. Студенти гр. І – Б мех. Чакір Сергій, гр. ІІ – А орг. Понюк Руслан та гр. ІІ – Б мех. Щуренко Олександр зачитали вірші, присвячені нашому Великому Кобзареві.

Завдяки Тарасу Григоровичу Шевченко сьогодні маємо нагоду згадати, що ми є патріотами своєї Батьківщини. Хочеться вірити, що наші заходи змогли донести слухачам невідомі сторінки з життя геніального українця та відчути його невмируще слово серцем. Бо жоден поет світу не зрівняється з ним у величі своїх жертв, любові до свого народу.

Сподіваємось, що справжнє відродження добра й справедливості настане, коли ми всі почуємо слово Шевченка і засвоїмо його уроки.

Завідуюча бібліотекою Кінєва М.Г.

Переглядів: 278 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1