Середа, 28.10.2020, 22:18

Головна » 2018 » Травень » 17 » Урок на виробництві
Урок на виробництві

Краще один раз спробувати, ніж сто разів почути!

(Українське народне прислів’я)

16 травня 2018 року зі студентами третіх курсів відділення електрифікації і автоматизації сільського господарства ІТМЕСГ було проведено урок на виробництві. Тема заняття «Надання першої допомоги постраждалому від дії електричного струму». Місце проведення – кабінет «Охорони праці» Ізмаїльських електричних мереж. Проводили заняття інженер з охорони праці ІЕМ – Совєтов Володимир Миколайович та викладач електротехнічних дисциплін ІТМЕСГ –  Холостенко Лариса Андріївна.

Причиною проведення такого заняття є іспит на «Допуск до роботи в електроустановках напругою до 1 000 вольт». По закінченню третього курсу, отримані за роки навчання знання, уміння та навички будуть оцінені і студенти-електрики отримають робочу спеціальність – електромонтер ІІ або ІІІ розряду (залежно від результатів іспиту) і, відповідно, свій перший «Допуск до роботи в електроустановках». Ці документи дають студентам право влаштуватись на технологічну практику і протягом двох місяців працювати за фахом на виробництві, отримати нові знання і життєвий досвід за обраним фахом.

Одним з найважливіших питань підготовки молодих спеціалістів є безпека робіт, тому кожен електромонтер має володіти навичками надання першої допомоги постраждалому від дії електричного струму, така специфіка нашої професії. Знання студент може отримати з підручників, Інтернету, тощо, але уміння і навички відпрацьовуються лише з залученням спеціального обладнання.

Таким манекеном-тренажером Вітім і досвідченим інженером з Охорони праці - Совєтовим Володимиром Миколайовичем поділились з технікумом Ізмаїльські електричні мережі.

Володимир Миколайович – випускник технікуму 1980 року, працює в галузі вже 38-й рік. Отже пам’ятає свою студентську юність і чітко знає вимоги, які має до теперішніх студентів життя. Вимогливий і коректний, він пояснив методику і чітко проконтролював роботу студентів.

Студенти відпрацювали надання першої допомоги в парах, коли перший студент виконує «вдих», а другий непрямий масаж серця (у співвідношенні один «вдих» - п’ять натискань на грудину в області серця) та по – одному (ритм - 72 маніпуляції за хвилину, на два «вдохи» – 15 натискань на грудину) . На моніторі було чітко видно і «вдохи», і силу натискань, і зламані ребра, і повітря в череві. Ясна річ таких знань лише теоретичних не достатньо.

Всі студенти отримали навички надання першої допомоги і отримали оцінку за свою роботу. На «відмінно» відпрацювали в групі ІІІ А ел: Бужор Едуард, Бурак Олександр, Глазирін Іван, Єлькін Олексій, Стоматов Юрій, Тімофєєв Кирило, а в групі ІІІ Б ел: Колєв Сімеон та Нікульча Микола.

В кінці заняття посміхнувся і суворий інженер Совєтов. Спасибі Вам Володимире Миколайовичу за вашу компетентність, терпіння і передані нам знання.

Дякуємо за можливість проведення заняття головного інженера ІЕМ Романа Васильовича Нестеренко і мріємо пройти практику в Ізмаїльських електричних мережах.

На фото студенти групи ІІІ А ел. з інженером з охорони праці Совєтовим Володимиром Миколайовичем.

Студентські емоції узагальнила викладач електротехнічних дисциплін Холостенко Л.А

Переглядів: 397 | Додав: | Рейтинг: 3.8/4