Четвер, 29.10.2020, 10:47
Вітаю Вас Гість | RSS

     Ізмаїльський агротехнічний коледж

Меню сайту
ІАТК
Головна » 2019 » Жовтень » 8 » “Торгівля людьми – життя на продаж”
12:43
“Торгівля людьми – життя на продаж”

«Ніхто не повинен бути в рабстві або у підневільному стані; рабство

і работоргівля забороняються в усіх видах».

Загальна декларація прав людини

   Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

    Торгівля людьми - це здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина. Торгівля людьми відповідно до Кримінального кодексу України визнається злочином.

  Способи втягнення людей у процес торгівлі людьми це використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини, із застосуванням чи погрозою застосування насильства, із використанням службового становища, матеріальної чи іншої залежності від другої особи.

   Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві, дитячої порнографії, осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів.

   7 жовтня у актовій залі ІАТК було проведено інтерактивну бесіду головним спеціалістом відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Ізмаїльського МЦ з надання БВПД Анастасією Іванівною Каплієнко та старшим інспекторм Ізмаїльського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Одеській області, капітаном внутрішньої служби Толкачовою Іриною Павлівною для студентів третього курсу.

 Лекція була проведена напередодні Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який був започаткований 18 жовтня 2007 Європейським Парламентом, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

   Лектори наголосили на тому, що існують певні міфи, які здаються правдивими для молоді : «Це мене не стосується», «Друзі та родичі не можуть виявитися замішаними в торгівлі людьми», «Потенційні жертви експлуатації знають, що їх може очікувати і готові до цього», «Робота у сусідній Росії є менш ризиковою, ніж у Туреччині», « Торгівля людьми обов'язково включає перетин державного кордону», «У рабство потрапляють лише жінки задля сексуальної експлуатації», «Довести вину і покарати торгівців людьми неможливо», «Торгівля людьми обов'язково включає застосування сили» та роз’яснили на прикладах кожен з них.

   Студентам дали наступні корисні поради:перед поїздкою за кордон:

• Нікому не довіряйте Ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас.

• Якщо Ви збираєтесь працювати чи навчатись за кордоном, Вам необхідно підписати контракт. Контракт повинен бути написаний зрозумілою Вам мовою, а також містити інформацію про умови (оплата, вихідні дні, робота у святкові дні, медичне страхування), місце та час Вашої майбутньої праці чи навчання.

• Залиште вдома детальну інформацію про своє майбутнє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого паспорта та контракту. Додатково рекомендовано залишити своє фото та адреси Ваших іноземних друзів.

• Домовтесь з близькими та друзями про фразу, або умовну позначку, які символізуватимуть, що Ви у небезпеці.

• Дізнайтесь номери телефонів, юридичні адреси українських посольств та консульських представництв за кордоном та візьміть їх з собою. Якщо Ви опинились у скрутній ситуації або Вам хтось загрожує, звертайтесь до представників своєї країни, які допоможуть Вам. У випадку, коли у країні перебування немає посольства України – телефонуйте у посольства України сусідньої держави.

• Дізнайтеся до від’їзду за кордон про неурядові організації та служби, котрі надають допомогу особам, які опинились у скрутному становищі. Володійте інформацією про їх юридичні адреси, контактні телефони. Звертайтесь до них у разі необхідності.

• Термін перебування на території іноземної держави вказаний у Вашій візі. Порушення візового режиму унеможливить Ваш наступний виїзд за кордон. Дотримуйтесь правил візового режиму!

• Пам'ятайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

НАЦІОНАЛЬНА БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

   527 та 0 800 505 501 – номери телефону Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону.

Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!

527.org.ua – електронні консультації
527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні
0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні
Графік роботи гарячої лінії: пн-нд з 08:00 до 20:00*

   Для громадян, які перебувають на території Республіки Польща! Щоб отримати консультацію – телефонуйте 0048 22 490 20 44

  Лінія працює з 2006 року на базі громадської організації ТМЖК «Відродження нації» за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.

   Дякуємо нашим лекторам за змістовну та цікаву лекцію та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю у нашому коледжі.

   Безоплатну правову допомогу можна отримати в Ізмаїльському МЦ з надання БВПд за адресою: м. Ізмаїл, пр-т Миру, 23, тел.: 5-95-05; 5-95-09.

 

Перейти за посиланням: "Життя на продаж"

В.о. заступника директора з ВР Донцова О.М.

Переглядів: 211 | Додав: | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]