Субота, 04.07.2020, 11:17

Головна » 2020 » Лютий » 21 » Свято «Трифон Зарезан» у гуртожитку ІАТК
Свято «Трифон Зарезан» у гуртожитку ІАТК

Серед студентської молоді ІАТК є багато хлопців із етнічних болгарських сіл де дотримуються своїх традицій. Одним із них є свято Трифона Зарезана, яке святкують 14 лютого.

Трифон Зарезан – одне з головних свят українських болгар, яке символічно відкиває сезон весняних польових робіт. Трифон Зарезан – покровитель виноградарів. За легендою, саме 1 лютого за старим стилем 250 року в Нікії стратили християнського священика Трифона. У день страти на всі виноградники країни напали шкідливі комахи, тож виноградарі закликали святого порятувати їх. З того часу бере витоки традиція, яку зараз намагаються підтримувати у всіх районах Бессарабії.

А ще у день святого Трифона болгари починають символічне обрізання винограду. В основі традиції лежить обрядове свято виноградарів, який означає початок сільськогосподарського сезону.

У гуртожитку №1 провели захід , присвячений виноградарям. Хлопці підготували матеріал про святого, підготували майстер клас з обрізання виноградної лози ( студенти групи IV – А організатори, майбутні випускники спеціальності «Агрономія», Буюклі Владислав та Праведний Владислав показали як правильно формувати лозу).

Вихователем була підготовлена вікторина з питаннями по сортам винограду, які вирощуються в Одеській області, стосовно інституту імені Таїрова , який займається селекцією винограду. Були питання про Асоціацію виноградарів та виноробів «Придунайська Бессарабія» (які господарства входять до складу), захворювання винограду та засоби захисту від захворювань та шкідників.

Чимало було знайдено та переглянуто відеоматеріалу по обрізанню винограду та традиційного святкування свята у Бессарабських селах. Такі заходи дають змогу студентам показати свої вміння, поділитися цікавою інформацією та знаннями, отриманими під час навчання, та розповісти про традиції своєї малої Батьківщини.

Вихователь гуртожитку № 1

Польшакова А.І.