П`ятниця, 30.10.2020, 06:00

Головна » 2018 » Грудень » 21 » Свято Святого Миколая
Свято Святого Миколая

ПРО СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Всі чекають Миколая, всі на світі — кожен край.
Та не кожний, мабуть, знає, хто ж той добрий Миколай?

Жив колись давно на світі десь у Азії юнак,
Роздавав дарунки дітям той багатий одинак.

Бідним дітям у потребі дарувати він любив,
Аж Господь Вседобрий в небі Миколая полюбив.
Став єпископом всезнаним Миколай і чесно жив,
Особливої пошани він у Бога заслужив.

Запитав Господь: «Що хочеш за свої заслуги ти?»
— Хочу Господи, я дуже раз у рік на землю йти,
Завітати в кожну хату, всіх вітати знов і знов,
Чемним дітям роздавати подарунки, як любов.

І отак щоразу, діти, вам щороку Бог дає:
Миколай мандрує світом — подарунки роздає.
Він за них не хоче плати, лиш, як то велить Господь, —
Батька, матір шанувати, рідну церкву і народ!
Л. Полтава

19 Грудня 2018 року в гуртожитку №1 ІТМЕСГсвяткували день Святого Миколая. Так як це був буденний день, то наші студенти святкували його не у родинному колі, а у гуртожитку серед своїх одногрупників, друзів.

Спочатку мова йшла про життя Святого Миколая – опікуна воїнів, подорожуючих, студентів, моряків та лучників. В Україні цей Святий вважається заступником від бід та напастей, помічником у найважчих справах та обставинах, покровителем та заступником дітей. Серед багатьох чеснот Святого Миколая відокремлюють його дар безкорисливо творити добро. Саме тому в цей день існує добра традиція: робити подарунки, дарувати тепло і любов тим, хто його потребує, особливо дітям, тим самим приносити їм радість і впевненість, що їх люблять. Студенти дізналися про родину Святого Миколая, його рішення присвятити своє життя богослужінню. Діяння чудотворця Миколи стали причиною появи багатьох легенд, завдяки яким він з часом став одним з найважливіших святих.

Далі у програмі свята були смішні конкурси, вікторина, пісні присвячені дню Святого Миколая. У програмі приймали участь майбутні механіки: Ян Дулан, Прошак Андрій, Чакір Сергій, Ламбов Федір, Щуренко Саша, Добрєв Максим, Перонков Діма, Калайджи Артем, Робота Андрій, Богдан Сергій. Пуркар Сергій, Негруца Микола, Руссєв Іван. Конкурси «збери сніжки», «нагодуй друга кашою», «намалюй Св. Миколая» та інші не залишили нікого байдужим. Пройшов також конкурс віршів та привітань до Дня Св. Миколи. Музичним оформленням свята займалися Помазан Артем і Проданов Андрій.

Свято вдалося на славу, всім було дуже весело і цікаво. За свої виступи хлопці отримали призи та солодощі. Бонус у виді подарунка отримали три мешканця гуртожитку, які дали правильні відповіді на питання про святого Миколая від виконуючого обов’язки заступника директора з ВР Донцової О.М. І чудеса збуваються – під час свята пролунали смс повідомлення з банку- багато студентів отримали грошові премії за успіхи у навчанні, спортивні досягнення, участь у роботі студентського клубу та суспільному житті технікуму та гуртожитку.

Вихователь гуртожитку № 1

Прилуцька Т.В.