Середа, 21.10.2020, 06:51

Головна » 2018 » Травень » 16 » Свято Матері у технікумі
Свято Матері у технікумі

Можна у світі чи мало зробити,

Перетворити зиму на літо.

Можна моря й океани здолати,

Гору найвищу штурмом узяти.

Можна пройти скрізь пустелі і хащі.

Тільки без мами не можна нізащо,

Бо найдорожче стоїть за словами-

«В світі усе починається з мами!»

У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пташинний спів, теплий весняний вітерець приносить до нас свято- День Матері.

А почалося все з того,що маленька американка Анна Джарвіс 9 травня 1905 р. втратила рідну матір. Перебуваючи у глибокій жалобі, вона задумала присвятити один день у році матерям усього світу.

Анна писала сотні, тисячі листів до газет, до законодавців, до губернаторів штатів, президента США і керівників інших країн. Лише у квітні 1910 року губернатор штату Західна Вірджинія встановив День матері і цей день було оголошено обов’язковим державним святом.

Пізніше до святкування приєдналися ще 43 країни.В Україні цей день почали відзначати з 1929 року.

14 травня в читальному залі бібліотеки було проведено усний журнал «Бережіть своїх матерів»,який підготували студенти групи І -А бухгалтерів (клас.керівник Русєва Д.І.) разом з працівниками бібліотеки.

На свято були запрошені студенти груп: І –А електрики з класним керівником Кирчевським В.І.,

І –Б електрики з класним керівником Марковичем О.П., ІІ-А бухгалтери з Папіж М.І., І-А організатори

з Деревенко Е.О.. Також були присутні батьки студентів.

Перша сторінка усного журналу «Образ матері-Вітчизни» була присвячена образу матері як поетичному символу рідної землі.

Бібліотекарі Кінєва М.Г. та Дмитрієва М.О. розповіли про поезію Т.Г.Шевченко, І .Франка, Л.Українки, М.Рильського та інших поетів, які присвячували свої рядки образам рідної землі, матері та Батьківщини.

Друга сторінка «Жінка- мати».

У ній було розкрито святе і прекрасне поняття-МАТИ.

Жінка-мати-це добрий ангел домашнього вогнища. Ії завжди поважали у сім’ї. З нагоди цього була показана дуже чуйна пісочна анімація «Притча про матір».

Студентка І-А бухг.,  Бурлака Д. розповіла вірш « Роздуми про батьків».

Після цього класний керівник Русєва Д.І. запросила на сцену маму Діани, яка виховує 14 дітей. Їй було задано декілька питань. Жанна Михайлівна розповіла про свої материнські будні та закликала усіх слухачів з повагою відноситись до своїх батьків, завжди шанувати їх та не забувати.

Дуже зворушливою виявилися ІІІ сторінка усного журналу «Біль матері».  В наш час діти часто забувають про своїх батьків і ми не можемо не сказати і про самотність матерів. Бо то пекучий біль матерів-сиріт про живих здорових дітях.

Студентки Татаренко К. та Гончар Н. розповіли легенду «Матір-троянда» і продекламували гумореску Степана Олійника «Пісня про матір», в якій розкрили відносини сина до матері та про почуття до маминої хати.

Дуже чуйну та зворушливу пісню виконав дівочий вокальний ансамбль технікуму «Мрія», під керівництвом Фірсової О.Г..

Наприкінці заходу студентки групи І-А бух. (клас. керівник Русєва Д.І.) продемонстрували відеоролик, який вони присвятили своїм матерям.

На завершення хочу щиро подякувати за допомогу та участь в проведенні заходу працівникам бібліотеки технікуму : Кінєвій М.Г., Дмитрієвій М.О. а також культорганізатору Недосєкіній Л.Ф.

Класний керівник гр..І –А бух.

Русєва Д.І.

Переглядів: 401 | Додав: | Рейтинг: 5.0/2