Неділя, 25.10.2020, 18:14

Головна » 2018 » Травень » 4 » Студентсько-наукова конференція в ІДГУ «Дунайська січ: історія та значення»
Студентсько-наукова конференція в ІДГУ «Дунайська січ: історія та значення»

25 квітня студенти ІТМЕСГ були запрошені до участі у студентсько-науковій конференції «Дунайська січ: історія та значення», яка відбулась в конференц-залі Ізмаїльського державного гуманітарного університету.

Метою конференції була оголошена популяризація національної духовно-культурної спадщини, закладення основ для формування нової молодіжної генерації – високосвідомої, освіченої та патріотичної, шляхом пізнання свого народу, історії, культури, традицій, звичаїв, підтримка активної громадянської позиції, української державотворчої ідеї.

Учасниками конференції від нашого закладу були: Лілія Хаджикова («Передумови утворення Задунайської Січі», наукові керівники: Г.О. Ніколаєва, Н.М. Фадєєва ); Андрій Татару («Внутрішній устрій Задунайської Січі: склад, організація, заняття», науковий керівник: А.М. Кокош).

Організатори конференції: проректор, доктор історичних наук, професор Циганенко Лілія Федорівна, кандидат історичних наук Іван Євгенович Татаринов, директор Центру громадянської освіти Валерій Пейков і фахівець Центру громадянської освіти Світлана Кравченко.

З вітальним словом виступила проректор, доктор історичних наук, професор Циганенко Лілія Федорівна, яка наголосила на тому, що впродовж останнього десятиріччя до історії Задунайської Січі звернулась ціла плеяда вчених і треба підкреслити, що процес її дослідження не лише значно пожвавився, але й перейшов на новий етап свого розвитку. Сучасний стан проблем історіографії можна охарактеризувати, в першу чергу, новим поглядом на існуючу джерельну базу, ретельні пошуки нових матеріалів у архівосховищах України. Слава про волелюбних, українських предків, несхитної волі славних козаків, живе і донині. Багато хто з нас і сьогодні мають козацькі прізвища та навіть не здогадуються про це. Через козацтво ми усі творили нашу історію, кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї. Лілія Федорівна побажала всім учасникам плідної праці та нових наукових досягнень.

Завершив конференцію кандидат історичних наук Іван Євгенович Татаринов, який акцентував увагу присутніх на феномені – Задунайська Січ та його значенні в історії України.

Наприкінці зустрічі Світлана Кравченко вручила всім учасникам сертифікати та побажала міцного здоров’я, незламної волі до перемоги, патріотичного духу, наснаги у відродженні кращих національних традицій.

Голова ЦК гуманітарних та соціально-економічних дисциплін,

викладач історії – Фадєєва Н.М.

Переглядів: 371 | Додав: | Рейтинг: 0.0/0