Неділя, 25.10.2020, 18:09
Вітаю Вас Гість | RSS

     Ізмаїльський агротехнічний коледж

Меню сайту
ІАТК
Головна » 2018 » Листопад » 14 » Сьогодні студент – завтра фахівець АПК
09:21
Сьогодні студент – завтра фахівець АПК

   За 27 років становлення незалежності України соціально- економічні та політичні реформи суттєво змінили форми й методи навчання. Зараз особлива увага звертається не просто на передачу студенту певних знань від викладача, а й виробленняу нього потреби поповнювати їх, сформувати й закріпити практичні професійні навички та уміння. Для кожного фахівця необхідним є постійне поповнення     знань протягом життя.

   Студентське навчання включає не лише засвоєння теоретичних знань, а й набуття практичних навичок на виробництві. Практична підготовка є складовою цілісної системи фахової підготовки впродовж усього періоду навчання у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

   Проведення навчальних та виробничих практик у вищому навчальному закладі І-ІІ рівня акредитації є невід’ємною складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівням «молодший спеціаліст». Для закріплення набутих знань студенти проходять виробничу практику за фахом у вибраних ними господарствах.

     Після проходження практики вони діляться отриманим досвідом.

    Студенти спеціальності 141 «Агроінженерія» набули багатьох практичних навичок. Вони працювали як на підприємствах аграрного сектору, так і займалися ремонтом транспортних засобів на СТО.

    Було дуже цікавим поспілкуватися із «завтрашніми» фахівцями стосовно особливостей проходження практики кожним з них.

  У Ізмаїльському районі відомі сільськогосподарські підприємства розташовані у селі Стара Некрасівка. Багато випускників нашого навчального закладу зараз працюють на полях у аграрних підприємствах «АК Свобода» та «ПрАТ Ізмаїл-Новаско». Які види польових робіт здійснювали наші теперішні студенти?

   Микола Полубуткін ( гр IV-А мех): «Я працював на зернозбиральному комбайні John Deere так як маю посвідчення тракториста-мишиніста. Багато хто вважає, що керування трактором можна порівняти з керуванням автомобілем і що, отримавши права на легкову машину, можна сідати за кермо будь-якої техніки. Це велика помилка! Трактори відносяться до будівельній техніки і не вважаються автотранспортним засобом. Тому, щоб ними керувати, недостатньо пред'явити посвідчення водія. Потрібно мати посвідчення тракториста, яке я отримав з категоріями В, С, D - колісні та гусеничні ТЗ з різними характеристиками потужності; F - самохідні машини сільськогосподарського призначення.)» (фото1 Микола Полубуткін ;2 ПрАТ Ізмаїл-Новаско)

Микола Полубуткін

ПрАТ Ізмаїл-Новаско

   Чи знаєте ви, що в прес-службі Мінагрополітики повідомили про те, що сільськогосподарським підприємствам Одещини вдалось зібрати найбільший об’єм зернових культур з-поміж інших регіонів України. 

   Владислав Чепой ( гр IV-А мех): « Уряд України повідомив, що в поточному році в Одеській області зібрано 3,6 мільйона тонн зерна. Погодні умови були складні цього року і врожайність зернових на ріллі с. Лощинівка Ізмаїльського району ( 4160 га.) була середня 4.6 т/гa. Разом із одногрупником Паскаловим Дмитром ми виконували під керівництвом досвідчених аграріїв різноманітні види робіт: посів, культивацію, боронування, збирання зернових культур. (фото 3 Чепой В., Паскалов Д.)

Чепой В., Паскалов Д.

Зібрав врожай його необхідно транспортувати з полів. Важливо доставити його на елеватори.

   Дончев Дмитро ( гр IV-А мех): «Особисто я працював в місті Болград у «ООО Контакт-Юг». Це підприємство займалося транспортуванням зернових культур до місцевого елеватору для подальшого зберігання. При використанні техніки необхідно було проводити планове технічне обслуговування, дотримуватися правил з техніки безпеки адже температура повітря була висока й небезпечна для користування важким транспортом. Автодор, як ми знаємо, обмежив з початку літа рух великовагових транспортних засобів дорогами загального користування в Україні при високій температурі повітря. Великовагові транспортні засоби загальною масою понад 24 тонни з навантаженням більше ніж 7 тонн на вісь не матимуть права здійснювати рух при температурі повітря від 28ºС. У нас температура така була і в липні, і в серпні, що дуже ускладнило роботу. (фото 4 Дончев Д. у очікуванні вивантаження комбайну)

Дончев Д. у очікуванні вивантаження комбайну

   Наші студенти відділення «Електрифікація та автоматизація сільського господарства» мали змогу проходити практику у різних місцях: Ізмаїльському РЕМ ПАТ «Одесаобленерго», Ізмаїльському районному управлінні електричних мереж, на сільськогосподарських підприємствах інших районів області.

   Пожар Іван ( гр IV-А ел): «Особисто у мене практика була насичена. Я отримав хороший досвід у ремонті електричних мереж у Кілійському районі: прокладанні нового кабелю у приміщеннях управління села Приозерне та роботі з новим обладнанням.

   Мене особисто цікавить реалізація державної програми енергозбереження та розвитку альтернативних джерел енергії на півдні Одеської області. У моєму селі інвестор - австрійська компанія "Activ Solar" ("Актив Солар") планує завершити будівництво сонячної електростанції "Приозерна" (54,8 МВт) в Кілійському районі.» (фото 5 Пожар Іван)


Пожар Іван

   Іван ( гр IV-А ел): «Сонячні електростанції побудують і в сусідньому Болградському районі. Сільська рада села Баннівки планує відвести під станцію 22 га землі. Будівництвом буде займатися фірма «ЕкосвітлоПлюс». У селі Кубей планують відвести під станцію 16 га землі. Добре, що і у моєму місті теж планують таке «зелене» будівництво. Мені б хотілося працювати на такому підприємстві після закінчення навчання. Свою практику я проходив у селі Стара Некрасівка на аграрному підприємстві «АК Свобода». Добре, що я працював під керівництвом Захарова В.П., головного інженера АК «Свобода». Робота у майстерні була насиченою та цікавою. Я здобув нові знання про асинхронні двигуни та закріпив знання, придбані у технікумі». (фото 6 Подолянюк Іван)

Подолянюк Іван

   Добровенко Ігор ( гр IV-А ел): «Візитною карткою нашого туристичного міста є готель «Бессарабія», де я під керівництвом фахівця «Спецелектро-Ізмаїл» займався монтажем додаткових ліній від силового щита на будівлю та новий ресторан-боулінг. У Дунайській басейновій лікарні мені довірили прокладку нової проводки, додаткових кабелів для попередження аварійних ситуацій. (фото 7 Добровенко І. на практиці у готелі «Бессарабія» )

Добровенко І. на практиці у готелі «Бессарабія»

   Стати висококваліфікованим фахівцем, лише сидячи в аудиторії й засвоюючи теоретичний курс, неможливо, тому навчальний план включає в себе такий вид підготовки фахівців як виробнича практика і добре, що студенти по закінченню практики діляться набутим досвідом.

В.о заступника директора з ВР ІТМЕСГ Донцова О.М.

Завідувач навчального кабінету ІТМЕСГ Вельчева К.М.

Переглядів: 333 | Додав: | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]