Неділя, 25.10.2020, 17:58

Головна » 2018 » Жовтень » 2 » Шаховий турнир
Шаховий турнир

Участь в турнірі з шахів та шашок серед студентів гуртожитку № 1

У турнірі взяли участь студенти ІТМЕСГ у гуртожитку № 1. Ці види розумового спорту привабили 15 студентів. Шахи як одна з найпоширеніших спортивних ігор сучасності, поєднує в собі елементи мистецтва (уяви), науки (логічно-точний розрахунок) і спорту. Шахи мають виховне значення: сприяють розвитку концентрації уваги, вміння долати труднощі та планувати власні дії, логічно мислити.

Створено чимало міфів і легенд про те, як і ким були винайдені шашки. Одна з них записана Платоном, оповідає про те, що цю гру придумав бог Гермес. Зігравши в шашки з богинею Місяця  Селеною, він здобув перемогу і, як було домовлено перед початком партії, отримав від неї 5 днів, які і додав до 360, до того часу складали рік.

Згідно з іншою грецькою легендою, шашки придумав звичайний воїн Паламед, щоб скоротати час за грою при облозі Трої, що тривала 10 років. В міфах Древнього Єгипту також згадуються шашки, як одна з найдавніших ігор Богів, яка пізніше потрапила до простих смертних.

Дуже добре, що такі види дозвілля приваблюють студентів. Борючись зі своїми суперниками в логіці і інтелекті, мешканці гуртожитку №1 показали, що гра в шашки і шахи різноманітна і не так проста, як може здатися з першого погляду. Мирне змагання - це змагання в самовладанні, логіці, а також умінні прораховувати розвиток подій.

Шашки та шахи - це і наука, і спорт, і мистецтво в одній грі, що доставляють багато радості і задоволення. Зв'язок будь-якої гри з нашим життям нерозривна. Гра в шашки і шахи навчає механізмам, логіці виграшу. Вона вчить правильно міркувати при виборі потрібного ходу в ситуації, що ігровий ситуації, допомагає правильно зорієнтуватися в оцінці партнерів.

Вчить, перемагаючи, не зловтішатися, а програючи, не зневірятися, бути витриманим, спокійним у будь-якій обстановці за партією.

Гра в шашки, шахи так само як і інші ігри, що вимагають розумової напруги, сприяє формуванню такого характеру, який прикрашає людину, вчить з гумором ставитися до програшу, а гумор сьогодні - це те, чого стало не вистачати людям за нинішньої напруженості в життя. Одним словом, гра в шашки і шахи сприяє інтелектуальному розвитку підлітка, захоплення ними сприяє розвитку логічного мислення і підвищує якість знань з математики.
   Мешканці гуртожитку№ 1 з ентузіазмом взялися до участі в змаганнях. Ігри пройшли в теплій невимушеній обстановці. Звичайно, переможцями стають не всі! Місця розподілилися так:

Шахи: Праведний В.- 1 місце - 4 очка, Штепук М. 2 місце - 3 очка, Хаджіогло І - 3 місце - 2 очка, Кім Є.-4 місце 1,5 очка.

Шашки: Прошак А.- 1 місце -6 очок, Бондаренко Є.- 2 місце - 5 очок, Чакір С. 3 місце - 4 очка, Чакір Л. - 4 місце-2 очка.

У змаганнях з шашок так само брали участь: Чумаченко В., Чергуца Н., Небога А., Работа А., Задорожнюк С., Каназірскій С.

Вихователь гуртожитку № 1.

Прилуцька Т.В.

Переглядів: 296 | Додав: | Рейтинг: 4.0/1