Середа, 21.10.2020, 10:09

Головна » 2019 » Вересень » 27 » «СЕКРЕТИ БЕЗКОНФЛІКТНОГО СПІЛКУВАННЯ»
«СЕКРЕТИ БЕЗКОНФЛІКТНОГО СПІЛКУВАННЯ»

Конфлікти відбуваються у нашому житті практично щоденно. Конфлікт – це можливість розширити свій світогляд шляхом прийняття думки інших, а також можливість покращити власні комунікативні навички. Результат вирішення конфлікту залежить від нашого бажання та вміння співпрацювати, чути один одного та разом шукати правильні шляхи його розв’язання. Доречно навести такий вислів: «Конфлікт – це норма життя. Якщо вам здається, що у вашому житті немає конфліктів, перевірте, чи є у вас пульс…». Ця, трохи смішна і одночасно правдива фраза, належить Чарльзу Ліксону, американському психологові і адвокатові з тридцятирічним стажем. Думаю, що пульс ви вже перевірили і переконалися, що він є. Значить, і конфлікти є.

Тож, «Конфлікт» – це добре чи погано? На це та інші запитання намагались знайти відповіді студенти, які проживають в гуртожитку №2, соціальний педагог Ольга Миколаївна та вихователь Наталя Михайлівна. Спираючись на власний досвід, переглядаючи відео та моделюючи різні конфліктні ситуації студенти визначили позитивні і негативні сторони конфлікту.

В числі аргументів на користь конфлікту били названі такі приклади, як:

• конфлікт стимулює самовдосконалення і особистісний ріст, пошук нових способів діяльності;
  • конфлікт може вивести на нову цікаву ідею;
  • тільки пройшовши через конфлікт і знаючи як поведе себе партнер в тій чи інший ситуації, коли стикаються ваші інтереси, можна говорити про те, чи добре знаєш людину і можеш їй довіряти;
  • в результаті конфлікту можна вийти на нові етапи у взаємовідносинах – зробити їх більш природними більш відкритими;
  • конфлікт загартовує характер, навчає здатності відстоювати свої інтереси;
  • допомагає виразити свої відчуття і зняти напруження;
  • краще розуміти людей;
  • допомагає подивитися на ситуацію з нової точки зору;
  • дає можливість добитися покращення ситуації;
  • вчить розуміти і поважати не схожих на тебе людей, це розширює круг спілкування;

В числі аргументів «ПРОТИ» хлопці та дівчати визначили наступне:

• конфлікт це завжди велике емоційне навантаження;
  • є ризик зруйнувати взаємовідносини;
  • є можливість не отримати того, що хочеш, чи залишитися без того що маєш тепер;
  • є ризик отримати удар по самолюбству чи згубити себе в очах оточуючих;
  • іноді конфлікт віднімає невиправдано багато сил і часу.

По завершеню бесіди студенти дійшли висновку, що хоча конфлікти і є невід’ємною складовою життя кожної людини, важливо зробити все можливе, аби їх попередити.

Для цього достатньо виконувати правила поведінки, які допоможуть не провокувати конфлікти, а саме:

• Не прагніть домінувати за будь-яку ціну. Будьте принциповими, але не жорстокими. Пам’ятайте, що прямолінійність добре, але не завжди.
  • Критикуйте, але не критиканствуйте.
  • У всьому треба знати міру. Сказати правду теж треба уміти! Будьте незалежні, але не самовпевнені. Не перетворюйте наполегливість на настирливість.
  • Будьте справедливі та терпимі до людей. Не переоцінюйте свої здібності та можливості, не зменшуйте здібності і можливості інших.
  • Не проявляйте ініціативу там, де її не потребують.
  • Реалізуйте себе в творчості, а не в конфліктах.
  • Проявляйте витримку, оволодійте уміннями саморегуляції. Пошана до людей, знання правил ведення суперечки, дискусії, правил спілкування допомагають запобігати непотрібним конфліктам.

Година – спілкування пройшла в дружній, злагодженій, веселій, невимушеній атмосфері бесіди. І закінчилась наступними словами:

«Перш ніж сказати – порахуй до десяти,

Перш ніж образити – порахуй до ста,

Перш ніж ударити – порахуй до тисячі.

(Народна мудрість)

Соціальний педагог Бушняк О.М.

Переглядів: 485 | Додав: | Рейтинг: 5.0/2