Вівторок, 20.10.2020, 02:20

Головна » 2019 » Квітень » 9 » Профорієнтація для випускників ІАТК
Профорієнтація для випускників ІАТК

Перед кожним випускником ІАТК 2019 року стає питання про працевлаштування або вибір вузу для подальшої освіти. З метою залучення випускників коледжу до навчання у свої вузи представники вишів проводять профорієнтаційну роботу серед наших випускників.

Так 8 квітня 2019 року до стін коледжу завітали викладачі Одеського державного аграрного університету. Вони мали змогу розповісти про свій університет й студентам третіх курсів. Між нашим навчальним закладом та ОДАУ вже понад 6 десятиліть існує тісний зв’язок.

Багато наших випускників отримали вищу освіту саме у ОДАУ, а деякі навіть після закінчення вузу стали викладати у нашому навчальному закладі та передавати молоді свої знання. Це Чолак М.І., Станчева І.В., Генчев Г. О., Ткачук О. С., Чебан П. М., Чеботаєв О. В.

У актовій залі перед студентами виступили три викладачі ОДАУ. Вони представили три факультети.

Агробіотехнологічний факультет, який у 2018 році відзначив свій сторічний ювілей, представляв Шишков Іван Дмитрович, доцент кафедри польових і овочевих культур. Його інформація дуже зацікавила деяких студентів щодо обраного профілю. Дуже добре, що у наших студентів виникають питання щодо вступу до вузу, необхідність складання ЗНО, термін навчання, забезпечення гуртожитком, тощо.

Інженерно-економічний факультет підходить для більшої частини наших випускників. Про кафедру «Економічної теорії і економіки підприємства» доповіла старший викладач Радутна Олена Васильовна. Свій виступ вона супроводила презентаційним матеріалом. Цей факультет є базовим для наших бухгалтерів-випускників.

До уваги були представлені літописи ОДАУ та «Інженерно-економічного факультету» ( його нам подарували), банери, брошури, газети.

Житков Сергій Сергійович, асистент кафедри «Агроінженерія» доступно доніс до наших випускників головні вимоги щодо вступу на цю спеціальність. В подальшому наші техніки-механіки будуть здобувати освіту у даного викладача, де вже успішно навчається наш випускник Задачін Максим.

Враховуючи сучасні реалії вітчизняного ринку праці, до вибору спеціальності потрібно підходити, усвідомлюючи подальші перспективи застосування отриманої у Вузі «корочки». Найближчим часом саме аграрна галузь буде залишатися однією з провідних в країні. Так Україна увійшла в трійку провідних світових експортерів зерна, підписання договору про Зону вільної торгівлі з ЄС відкрило нові ринки для агроекспорту, в галузь приходять іноземні інвестиції. Все це свідчить про те, що в АПК швидко розвивається ринок, який найближчим часом потребуватиме нових кваліфікованих кадрів-агрономів, ветеринарів, агроінженерів, менеджерів.

В.о. заступника директора з ВР

Донцова О.М.