Неділя, 25.10.2020, 12:44

Головна » 2018 » Грудень » 28 » Привітання з Новим роком та Різдвом Христовим від колективу бібліотеки!
Привітання з Новим роком та Різдвом Христовим від колективу бібліотеки!

Вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим!

Відомості про Новий рік

Відзначення Нового року у давніх народів зазвичай співпадало з початком відродження природи і в було прикріплено до березня місяця.

Традицію відзначати це свято, Новий рік, придумали мешканці Месопотамії. Абсолютно всі землеробські роботи починалися в основному в кінці березня, лише після того, як з’являлася вода в Тигр і Євфрат. Дана подія протягом дванадцяти днів зазначалася карнавалами і маскарадами. У цей час, звичайно ж, заборонялося працювати, карати і вершити суди.

У різних християнських країнах в зовсім різні історичні періоди початок нового року відзначали першого березня, двадцять п’ятого березня, першого вересня, двадцять третього вересня і двадцять п’ятого грудня. І тільки в 1564 році французький король Карл IX дав наказ починати рік з першого січня; дане встановлення поступово дійшло до інших західних країн.

Ще з 10 століття Новий рік у нашій країні відзначали першого березня, перший раз його змінили в 1492 році коли закінчилося збирання першого вересня. Пізніше увесь християнський народ почав вважати новий рік з першого січня .

В Індії, наприклад, налічується вісім дат, які відзначають як Новий рік. А в Бірмі він починається 1 квітня, в найспекотніші дні.

Новорічні традиції в Україні

В окремих сім’ях є традиція пекти святкові новорічні пиріжки з сюрпризом — в один з яких кладеться монетка, інший печуть солоним, а третій повинен бути солодким. За святковим столом, під бій курантів потрібно вибрати для себе пиріжок, а їх на тарілці достатньо багато. І той, кому попався з монеткою, у наступному році стане багатим, господаря солоного пиріжка чекають нелегкі випробування, а власника солодкого — щаслива, солодке життя.

Деякі сім’ї розмальовують домашні меблі: на склі або дзеркалі шафи малюють гуашшю символ нового року, ,або якусь картинку в зимовому стилі.

Існує повір’я, що Новий рік потрібно зустрічати у зовсім новому, тоді хвороба не приступить. Це відмінний привід купити щось особливе, те, що не можна дозволити собі будь-коли.

Ось і закінчується старий 2018 рік і ми готуємося зустріти новий, 2019 рік! Все менше і менше часу залишається, щоб встигнути завершити важливі справи, підвести підсумок подій свого життя. Чим ближче ці дні, тим більше відчуття свята, якого чекали цілий рік.

Колектив бібліотеки технікуму щиро вітає усіх викладачів, працівників та студентів з Новим Роком та Різдвом Христовим.

Рік Новий — казковий час!
Хай здивує щастям Вас
Рік добра і рік кохання.
Тож приймайте привітання:
Будьте добрі та здорові,
Побажаємо любові,
Світла й радощів багато,
Щоб життя було, як свято!
Хай Новий рік з добром до Вас прийде,
Здоров’я, сміх і радість принесе,
Різдво з колядою хай завітає,
Щастям безмежним Вас благословляє!

Переглядів: 306 | Додав: | Рейтинг: 4.0/1