Середа, 21.10.2020, 01:46

Головна » 2019 » Жовтень » 11 » Привітання з Днем Захисника Вітчизни
Привітання з Днем Захисника Вітчизни

Сьогодні Україна святкує славне свято,
Це свято – чоловіче, твоє це свято, брате!

Це свято тих, хто ладен у будь-яку хвилину
Родину захищати та рідну УкраЇну!

День Захисника Вітчизни - назва цього популярного в народі свята говорить сама за себе. Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

Характер загального народного свята, за даними проекту DilovaMova.com, цей День придбав, як День Народження Червоної Армії. Історично цьому передували події, що розгорнулися у палаючій бурі Першої Світової війни і революційних змін, які захлеснули відмираючу Російську Імперію. «Соціалістична вітчизна в небезпеці» - так було сформульовано опублікований 23-го лютого 1918-го року заклик Ради Народних Комісарів, датований 21-м лютого цього ж року.

Без армії, широкої народної підтримки і продуманої координації всіх зусиль було просто не можливо зберегти ні свої території, ні саму, нову соціалістичну державу. Захист Вітчизни - свята справа. Виснажений війнами і кривавим хаосом народ піднявся, знайшов у собі сили і встав на захист своєї Батьківщини.

Починаючи з 23-го лютого 1923-го за наказом чинної Реввійськради юної радянської держави щорічно стало проводитися свято Дня Червоної Армії. Після Другої Світової війни, в 1946-му році свято набуло нову назву - «День Радянської Армії і Військово-Морського Флоту».

Це був один з найулюбленіших і шанованих у народі свят. Народна самосвідомість завжди прагнула до підтримки добрих ініціатив, та вшанування захисників Вітчизни для народу стало однією з гарних славних традицій. Навіть нові реалії і розпад могутньої Радянської держави не перекреслили цих традицій.

В наші дні День захисника Вітчизни зберігся в Росії, Киргизії і Придністров’ї, в Україні та Білорусії.

Відповідно до Указу Президента України № 806/2014 від 14-го жовтня 2014-го року в Україні, з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості, встановлено нове свято - «День захисника України», яке тепер відзначається щорічно 14-го жовтня, в день одного з великих православних свят запорізьких козаків - «Козацька Покрова» («Покров Пресвятої Богородиці»).

З 5-го березня 2015-го року День захисника України став неробочим днем. За відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України №2187 в цілому проголосували 244 народних депутата Верховної Ради України.

Це свято кожного, хто в той чи інший час віддав і продовжує віддавати свої знання,силу, мужність і професіоналізм справі захисту нашої держави. Любов до Батьківщини, сумлінна праця, відповідальність за долю близьких людей, активна життєва позиція і небайдужість-запорука миру,спокою і щасливого май буття на рідній землі.

У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх працівників коледжу, минулих та майбутніх захисників своєї Вітчизни!            Бажаємо їм благополуччя і сил, здоров’я і щастя! Мирного неба і смачного хліба! Нехай це свято відважних і мужніх людей завжди буде мирним і радісним!

Колектив бібліотеки

Переглядів: 237 | Додав: | Рейтинг: 5.0/2