Середа, 21.10.2020, 06:05

Головна » 2018 » Вересень » 19 » Посвята в студенти
Посвята в студенти

Посвята в студенти: традиції і звичаї

У всі часи, скільки існує студентство, його звичаї і традиції були невід'ємною частиною навчання у вузі, такою ж обов'язковою, як і відвідування лекцій, написання курсових або здача сесії. Відомо, що студентське життя не можна назвати безтурботним і легким. Можливо тому, що студенти прагнуть хоча б якось урізноманітнити свої будні і відволіктися від навчання, і з'являються у них свої цікаві традиції. Одна з них — посвята першокурсників у студенти.

Було, є і буде

Ця традиція відома в кожному вузі. Ще в Середньовіччі молодь, яка тільки що почала навчатися в Паризькому університеті, обов'язково проходила через ряд «жорстких випробувань», демонструючи свою силу духу. Ті, що витримували всі випробування гідно, ставали членами таємного союзу студентів.

Сьогодні посвята в студенти нагадує веселе свято — іноді офіційне, урочисте, іноді веселе, із вигадками і незлобными «знущаннями» над новоспеченими студентами. Але це завжди запам'ятовується на все життя. До нього готуються задовго і грунтовно і все це для того, щоб дати можливість «зеленим» студентам відчути важливість такої події — приєднання до студентського братства.

У нашому навчальному закладі з ініціативи голови студради Хаджикової Лілії вирішили перевірити готовність студентів-першокурсників до навчання. 17 вересня 2018 року відбулася квест-гра «Віват першокурсник!». Змагалися 5 команд першокурсників - новоспечених студентів. Кожна команда підготувала назву, девіз: І-А мех. «Сокіл», І-Б мех. «Карбюратори», І-А ел- «Енергія», І-Б ел – «Золота фаза», І-А бух –«Бух.облік».

Капітани отримали завдання гри і почали змагання на ерудицію. Знання перевіряли з математики, літератури, основ електрики, механіки, а також фізичну підготовку команди. Усі завдання були складені студентським самоврядуванням. І все це на швидкість виконання! У повітряних кульках залишалося останнє завдання- лопнути їх, дістати звідти папірці, та відгадати й заспівати зашифровану пісню. З цим завданням на відмінно впорались усі команди.

Усі учасники команд на протязі випробовувань проявили бажання перемогти, згуртованість в діях, кмітливість.

Авторитетне журі, яке складалося із студентів самоврядування технікуму, враховувало кожний бал на кроці до перемоги.

Команди прийшли до фінішу з такими результатами: І-А мех. «Сокіл» 27, 5; І-Б мех. «Карбюратори» 28.7; І-А ел- «Енергія» 28; І-Б ел – «Золота фаза» 23,45; І-А бух –«Бух.облік» 31.7. Всі учасники гри отримали солодкі призи, гарний настрій, заряд енергії.

Головне, що все, що відбувалося було веселим, абсолютно нешкідливим і добровільним для «зелених» студентів. Це перший захід для новачків, хай це була просто гра, але вона показала злагоджені дії, велике бажання перемогти, бути кращими. Сподіваємось що вони активно залучаться до культурного життя студентства нашого ІТМЕСГ.

В.о. заступника директора з ВР Донцова О.М.

Переглядів: 376 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1