Понеділок, 26.10.2020, 08:25
Вітаю Вас Гість | RSS

     Ізмаїльський агротехнічний коледж

Меню сайту
ІАТК
Головна » 2019 » Квітень » 26 » Пасха Христова – свято над всіма святами!
11:15
Пасха Христова – свято над всіма святами!

   Пасха Христова – свято над всіма святами!

   Великдень, Пасха, день Воскресіння Христового – найголовніше церковне свято. Людство святкує Воскресіння Христове вже більше двох тисяч років. Про значення цього свята вчили Христові апостоли, які передали традицію святкування своїм учням. З покоління в покоління традиція святкування Великодня розповсюдилася по всьому світу і дійшла до нас.
   Христове Воскресіння, як історичний факт, сталося на перший по суботі день, тобто у неділю. Тому християни почали святкувати цей день – неділю.

   Великдень – Світлий празник Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа – є найстаршим і найбільшим християнським святом. На Великдень Христова Церква прославляє найголовніший історичний факт – Вокресіння Христове, бо то є фундаментом християнської віри,
   Народні назви цього християнського свята дуже різні: українська - Великдень (великий день), Lieldienas – Найвищий день (латиська), Velykos – Великий (литовська) – тобто Великий день; Wielkanoc (пол.), Veľká noc (словацька), Velikonoc (чес.) – тобто Велика ніч; Uskrs (хорв.) – Воскресіння; Πάσχα (грец.), Pasen (голанд.), Pasqua (італ.) – тобто Паска. А от точне походження англійського –Easter, німецького – Ostern, хорватського – Vazam – невідоме і спірне.

   На Великдень священик освячує великий круглий хліб – Артос. Що це таке?

   Це дійство проходить у кінці Пасхальної літургії перед Царським Вратами або перед іконою Спасителя, що знаходиться в іконостосі. Слово «артос» перекладається з грецької як «квасний хліб». Інша його назва – «просфора всеціла».

   Чому прийнято фарбувати яйця та писати писанки?

  Традиція фарбувати яйця дійшла до наших днів з давніх часів. І пов’язано це з ім’ям рівноапостольної Марії Магдалини, яка залишалася на Голгофській горі біля Хреста, коли розіп’яли Ісуса Христа. Після Вознесіння Господа на небо Марія Магдалина проповідувала в Римі. Згідно передання, вона прийшла в палац до імператора Тиверія і розповіла про Господа Ісуса Христа, Його вчення і про Його Воскресіння.

   Імператор не повірив у чудо воскресіння і сказав, що це так само неможливо, як і те, що куряче яйце буде червоним, і після цих слів куряче яйце, яке він тримав, стало червоного кольору.

   Отже, і ми фарбуємо яйця або пишемо писанки, у знак нашої віри, що Христос воскрес! Бо, як сказав апостол Павло: “Якщо Христос не воскрес, то і віра наша марна”. Хоча писанки розпочали робити ще у язичницьку, дохристиянську добу, з приходом Християнства вони набули нового значення, з’явилися нові символи. Великодні писанки стали символом Воскресіння Христового.

   Деякі українські звичаї на Великдень.

   Український звичай Великоднього сніданку символізує собою багатство Небесного столу в Домі Отця. За старим українським звичаєм, коли родина зібралася на Великодній сніданок, найстарший член родини ділиться з усіма присутніми свяченим яйцем – символом нового життя в Христі, бажаючи кожному зокрема різних Божих благословень.У візантійсько-українському обряді Великодні Богослужіння розпочинаються обходом довкола церкви у супроводі дзвонів .

   Де вперше святкували Пасху?

   Пасха – це реальна історична подія, яка сталася в Єгипті в XIII столітті до Р.Х, про які нам говорить Біблія. У той час єврейський народ був вигнаний у рабство до Єгипту, де піддавався пригніченню. І тоді Господь наказав вивести євреїв з Єгипту.
   Але фараон – правитель не хотів їх відпускати і лише посилив пригнічення. На знак того, що це воля Божа, Господь напустив на Єгипет десять кар. Господь наказав Мойсеєві, щоб євреї закололи молодих ягнят і двері своїх будинків обмазали їх кров’ю. Вночі Ангел Господній пройшов повз окроплених кров’ю ягняти єврейських будинків, а всіх єгипетських первістків вразив смертю. Тільки після цього фараон погодився відпустити Мойсея і єврейський народ поза межі Єгипту.
   З тих пір кожен рік євреї святкують Пасху, куштуючи м’ясо молодого ягняти з травами і гірким соусом, в спогад позбавлення від єгипетського рабства. Але це була Старозавітна Пасха. Що ж стосується того, де вперше святкували Пасху у Новому Завіті, то в I столітті по Р.Х. дата святкування християнської Пасхи нікого не хвилювала, бо для християн того періоду кожний недільний день був Пасхою.
   Місцем святкування Пасхи для перших християн був Єрусалим, де утворилася громада, звідки і пішла Блага звістка про Воскреслого Ісуса Христа по всій землі.

   Коли ж потрібно святкувати?

  Нікейський собор постановив, що християни мають відзначати Великдень першої неділі після повного місяця, який буває після 21 березня. Оскільки місяць є повним у різні дні після 21 березня то і Великдень відповідно відзначається кожного року у різний час, але завжди у неділю.
   Різниця між григоріанським і юліанським календарем спричиняє також різницю між відзначанням Великодня.
   За григоріанським календарем дата Великодня припадає між 22 березня і 25 квітня, відповідно за юліанським від 4 квітня до 8 травня. VІ Вселенський собор 691 року розтягнув святкування Великодня на цілий Світлий тиждень.

   Великдень: традиції різних країн

   У багатьох країнах світу віруючі фарбують яйця іпечуть паски. Рецептів пасок безліч, і в різних країнах вони відрізняються також формою. Звичайно, не в цьому суть Пасхи, але це традиції, які супроводжують свято вже багато століть.

   У Росії, Болгарії та на Україні «б'ються» фарбованими яйцями.

   У Греції в п'ятницю, що передує Великодню,працювати молотком і цвяхами вважається великим гріхом. Опівночі з суботи на неділю, після урочистої служби, коли священик проголошує «Христос Воскрес!», Нічне небо осяває грандіозний феєрверк.

   У Чехії в понеділок, наступний за пасхальним неділею, дівчат б'ють батогами як комплімент. А вони можуть облити молоду людину водою.

   Австралійці роблять шоколадні крашанки і фігурки різних звірів.

   Українські великодні яйця називаються "писанки". Дітям дарують чисті білі яйця, як символ їх довгого і світлого життєвого шляху. А літнім - темні яйця зі складним візерунком, в знак того, що в їх житті було багато труднощів.

  Шановні викладачи, співробітники та студенти коледжу!

  Приймить найщиріші вітання з нагоди найбільшого,найрадіснішого та найшановнішого християнського свята-Восресіння Христового!Воно символізує чистоту та оновлення,переосмислення життя та вчинків,взаємне прощення та порозуміння.

   Тож нехай це свято для усіх нас буде днем пробудження і величі духу!

   Бажаємом,щоб Світло Великодня надало всім нам непохітну віру у кращий завтрашній дєнь,м

иру і злагоди,мицного здоровя і тепла, достатку іблагополуччя!

   Хай ці чудові святкові дні додають любові і світла у ваші родини,щирості і доброти у стосунки!Хай здоровиться усім,успіхи хай множатьсяА щастя хай переливається через вінця щоденного буття під мирним небом!

   З наступаючим святом вас!

Колектив бібліотеки коледжу

Переглядів: 308 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]