Середа, 21.10.2020, 09:57

Головна » 2019 » Лютий » 19 » Одвічний біль Афганістану (до 30-річчя з дня виведення радянських військ з Афганістану)

Ти – вічний біль, Афганістан, ти – наш неспокій.

І не злічить глибоких ран в борні жорстокій

І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –

Не всі вернулися сини із тих ночей…

15 лютого в країні відзначали скорботний День пам’яті воїнів – афганців, а також 30 років з дня виведення радянських військ з Афганістану.З цього приводу 18 лютого у приміщенні бібліотеки коледжу було проведено час пам’яті «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану».

Слухачами цієї події стали студенти груп І–А мех. та І-Б мех. з кл. керівником Ніколаєвою Г.О. В залі також були присутні гості, учасники тих подій: начальник штабу цивільного захисту нашого коледжу, полковник у відставці Ілікчиєв В.В. та робітник коледжу Баланєвський Ю.В.

Бібліотекарі Кінєва М.Г. та Дмитрієва М.О. розповіли про те, що 30 років вже минуло з того часу, коли останній радянський солдат покинув землю Афганістану, коли припинилася ця жорстока війна за участі радянських солдат, наших громадян і земляків.

Це день пам’яті тих бійців, які, виконуючи свій військовий обов’язок і присягу, воювали та гинули на чужині, яких так і не дочекалися їх батьки, дружини, діти й кохані. Ми вшануємо і тих, хто пройшов горнило Афганістану і повернувся додому з пораненим тілом і душею, але живим.

Багато води збігло з того часу. Потихеньку загоїлись рани, помужніли колишні солдати, а пам’ять про ту війну жива і стерти події тих часів не можуть ні роки, ні відстань.

Наприкінці заходу було надано слово Ілікчиєву В.В., який був на тій війні. Валентин Васильович розповів слухачам про географічне розташування Афганістану ( розповідь супроводжувалась демонстрацією карти), а також про політичне становище в країні на той момент. Особливу увагу він звернув на деякі причини та особливості війни в Афганістані в 1979 – 1989 роках, а також на події, учасником яких він був сам.

Дуже зворушливим та емоційним вийшов виступ Баланєвського Юрія Васильовича, який був саме учасником бойових дій. Він розповів слухачам деякі історії та епізоди, які трапились з ним під час тієї війни.

У читальному залі була незвичайна тиша, студенти уважно та з захопленням слухали розповіді гостей.

Напослідок Валентин Васильович подарував бібліотеці книгу В. Гогоренко «Нам не забыть афганских дорог. События – люди – воспоминания».

Година пам’яті супроводжувалась демонстрацією відеороликів та пісень « Вспоминая Афганистан», « Прощайте горы», « Присвячую усім одноліткам» та « Герої Афганістану».

Студенти гр. ІІ – Б мех. Симон Никита, Кастрома Михайло та Симонов Микита протягом заходу читали вірші про ту жорстоку війну, про сльози матерів, про пам’ять, яка жива і стерти події тих часів не зможуть ніякі роки.

На знак вшанування світлої пам’яті тих, хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя, усі присутні схилили голови протягом хвилини мовчання.

Ми сподіваємось, що цей захід дав змогу нашим студентам ознайомитись з невідомою досі для них сторінкою нашої історії та залишив в їх серцях незабутні враження.

У читальному залі бібліотеки розташована виставка – реквієм « Афганістан болить в моїй душі».

Завідуюча бібліотекою

Кінєва М.Г.