Неділя, 25.10.2020, 13:32

Головна » 2019 » Грудень » 10 » Обов’язок громадян України. Захист Вітчизни.
Обов’язок громадян України. Захист Вітчизни.

Конституційні обов’язки – це закріплені в нормах Конституції міри належної поведінки суб’єктів конституційно-правових відносин.
      Стаття 65. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
  Захист Вітчизни є конституційним обов’язком кожного її громадянина, оскільки оборона країни належить до найважливіших функцій держави і є справою всього народу.
    Оборона України — це передусім захист держави від збройної агресії, що безумовно є справою честі і обов’язком кожного громадянина. Вона поєднує комплекс політичних, економічних, воєнних, соціальних і правових заходів щодо забезпечення незалежності, територіальної цілісності, захисту інтересів держави і мирного життя народу України.

Військова служба в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, полягає в професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я та віком громадян України, пов’язаній із захистом Батьківщини.

Порядок проходження громадянами України військової служби визначається Законом України від 25 березня 1992 р. «Про військовий обов’язок і військову службу» (в редакції від 4 квітня 2006 р.). Положення про порядок проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців затверджуються Президентом України та регулюються іншими нормативно-правовими актами.

Військовий обов’язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Військова служба є державною службою особливого характеру, а виконання громадянами України військового обов’язку — почесним обов’язком кожного.
 Військовий обов’язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов’язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку. У воєнний час загальний військовий обов’язок передбачає також загальне обов’язкове військове навчання громадян.

09.12.19 для студентів четверих курсів була проведена бесіда із старшим матросом 35 окремої бригади морської піхоти 88 окремого аеромобільного батальйону Гилькиджи В.Ю. Зона відповідальності морської піхоти простягається від Маріуполя до Болграда на Одещині. Йдеться про близько тисячу кілометрів Азовського моря ​і понад 1,7 тис. – Чорного.

Студентам розповіли про переваги військової служби за контрактом у Збройних силах України: грошове забезпечення від 10 тисяч гривен щомісячно, щорічна матеріальна допомога на оздоровлення, соціальний пакет.

Хлопці цікавилися строками контракту, додатковими стимулами (пільги для військовослужбовців), права отримання вищої освіти заочно у вищих військових навчальних закладах.

Сайт Міністерства оборони України: http://www.mil.gov.ua/

В.о. заступника директора з ВР