Неділя, 25.10.2020, 18:13

Головна » 2018 » Лютий » 21 » Виховна година, присвячена Міжнародному дню рідної мови
Виховна година, присвячена Міжнародному дню рідної мови

«Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирають мову»

У читальному залі бібліотеки з нагоди цієї події відбулася виховна година. Слухачами стали студенти гр. ІІ-Б ел. з класним керівником Кокош А.М., гр. ІІІ-А ел. з класним керівником Кукліної С.П., гр. ІІІ-А орг.  -Величко А.І., а також викладач Войку І.П., культоорганізатор Недосєкіна Л.Ф., та в.о. заступника директора з виховної роботи Донцова О.М.

Зав. Бібліотекою Кінєва М.Г. розповіла, що з 21 лютого 2000 року визначається Міжнародний день рідної мови, з метою захисту лінгвістичної багатоманітності, збереження та розвитку мов, підвищення знань про мовні та культурні традиції різних народів.

Цими словами було підкреслено унікальну цінність того заповітного скарбу, яким є мова кожного народу.

Питання збереження прав національних меншин, поваги до мов і самобутніх культур усіх народів особливо актуальні для Українського Придунав’я, де проживають представники багатьох національностей. Без поваги, без любові до рідного слова не може бути ні всебічної людської вихованності, ні духовної культури.

Бібліотекар Платонова Л.М. зупинилася на тому, що в нашому краї мешкають люди, для яких є рідною – болгарська, гагаузька, молдавська, російська, єврейська, грецька та багато інших мов.

Більш детально вона доповіла про російську, болгарську та гагаузьку мови.

Викладач Кукліна С.П. розповіла про розвиток української мови. Вона підкреслила, що мова – це всі глибинні плати духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніші надбання віків, мова – це ще й музика, фарби буття, сучасна художня, інтелектуальна діяльність народу.

Світлана Павлівна продекламувала декілька висловлень про рідну мову та прочитала вірш М. Рильського.

Не менш яскравим був виступ викладача Войку І.П. він розкрив значущість молдавської мови, підкреслив, що збереження рідної мови дуже важливе для кожного з народів Бессарабії.

Було названо видатних діячів молдавської культури та літератури. З цікавістю студенти прослухали розповідь про створення молдавського гімну, який Іван Пилипович продекламував слухачам. Також він зачитав декілька віршів.

Дуже зворушливим був виступ викладача Величко А.І. Він закликав усіх бути патріотичними, любити свою землю, берегти мир, бути особистістю – активною, толерантною до людей і до себе, здатною позитивно ставитися до Батьківщини, родини, вчасно зробити правильний вибір, безконфліктно виходити з певної життєвої ситуації.

Анатолій Іванович зачитав вірш, який він написав сам, в ньому були цікаві рядки про рідну українську мову, про те, що ми ніколи не зрадимо ту землю, де пролилася кров наших пращурів, де живемо зараз ми, та на все життя залишиться з кожним з нас наша велика любов до своєї рідної мови та до своєї родини.

Впродовж усього заходу звучали вірші про рідну мову на українській, гагаузькій, молдавській та російській мові, які читали студенти технікуму, групи ІІ-Б ел. (кл. керівник Кокош А.М.) Геціву Дмитро, Зубков Валентин, Ліховід Олександр, Бошков Дмитро, Мокану Галина, Неделку Едуард, Парфіров Руслан.

Керівник вокального ансамблю «Мрія», заслужений працівник культури – Олена Георгіївна Фірсова виконала болгарську народну пісню, зіграла молдавську та єврейську народні мелодії.

В бібліотеці розташована книжкова виставка «Мова наша – сила наша».

Завідуюча бібліотекою Кінєва М.Г

Переглядів: 464 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1