Четвер, 29.10.2020, 07:53

Головна » 2019 » Червень » 7 » «Мова – то цілюще джерело і хто не припаде до нього вустами, то сам всохне від спраги»

В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім – Батьківщина.

Л. Костенко

Батькіщина... Рідний край... Починається він від батьківского порога, стежини, стрункої тополі біля твоїх воріт, з барвінку, який ніжно стелиться в садочку...

А ще починається він з прадавніх коренів вашого роду.

Не маємо права ми не знати, не пам’ятати, не вивчати, не шанувати свого родоводу. Бо ж він – частка родоводу, рідного села, народу, рідної мови.

Мова – своєрідна візитна картка кожної людини, за якою судять про її освіченість, ерудицію, начитаність.

«Мова – то цілюще джерело і хто не припаде до нього вустами, то сам всохне від спраги» - ці мудрі слова великого педагога Василя Сухомлинського зрозумілі і близькі кожному українцю, кожному патріоту Україну.

Любов до Батьківщини неможлива без любові до рідного слова. Тільки той може осягти своїм розумом і серцем красу, велич і могутність Батьківщини, хто збагнув відтінки і пахощі рідного слова.

Нині проводиться багато конкурсів на знання української мови, історії рідного краю. Цьогорічний десятий всеукраїнський конкурс з українознавства «Патріот» проводився в Ізмаїльському агротехнічному коледжі 21 лютого.

За час існування цей Конкурс став захоплюючою мандрівкою у світ мови та літератури, історико - культурного розмаїття України, майданчиком для урізноманітнення навчального процесу та удосконалення здобутих знань.

Учасниками конкурсу могли стати усі бажаючі студенти першого та другого курсів. Кількість учасників конкурсу від нашого коледжу склала сто одна особа. Студенти зацікавлено, з ентузіазмом працювали над завданнями різнорівневого змісту.

Оприлюднення інформації про результати проведеного конкурсу та вручення переможцям і учасникам сертифікатів та подарунків відбулося третього червня поточного року , у день св. Олени та Костянтина.

За результатами конкурсу переможцями стали серед студентів першого курсу : 1 місце - Школяренко Олег ( 1-Б мех.) , 2 місце - Козаченко Олександр (1-А мех.), 3 місце - Чакір Сергій (1- Б мех.). Серед студентів 2 курсу місця розподілилися таким чином: 1 місце посіли Ковальова Анастасія (2- А ел.) і Дойчева Діана ( 2 – А ел.), 2 місце Руссу Діана (2 –А ел.), 3 місце – Тихомир Владіслава (2 –А бухг.).

Щоб розширити та поглибити знання студентів про історичне минуле нашої держави, багатства рідної мови, було проведено цікаву вікторину « Розминка», конкурс «Поміркуймо разом», поетичний конкурс «Проба пера», гра « Букви» тощо. Усі студенти та присутні викладачі давали відповіді на питання вікторин, брали участь у конкурсах та іграх. За правильні відповіді всі отримували солодкі призи. Найактивнішими знавцями української мови, літератури, етнографії були Петруша Анастасія, Мірошниченко Максим, Ламбантов Вадим, Забун Владислав, Стоматова Світлана, Грєвцев Антон, Нагорняк Олександр, Чакір Сергій та інші.

Викладачам української мови та літератури ІАТК Кукліній С.П., Параховій Л.Я., Порошенко С.В. вручено Сертифікат за участь в організації та проведенні Х Всеукраїнського конкурсу з українознавства «Патріот».

Такі заходи сприяють подальшому вихованню в студентів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, свого роду , розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбуваються в Україні.

Велика вдячність педагогам за підтримку проекту та високий рівень професіоналізму в організації конкурсу та студентам коледжу за активну участь .

Як влучно писав В. Сухомлинський, той, хто по-справжньому любить свою Батьківщину, з усякого погляду справжня людина.

Викладачі української мови та літератури

Кукліна С.П., Парахова Л.Я., Порошенко С.В

Переглядів: 293 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1