Четвер, 29.10.2020, 06:29

Головна » 2019 » Листопад » 19 » Мова – талісман людини та нації
Мова – талісман людини та нації

... Це від тебе , саме від тебе залежить, чи джерело рідної мови замулиться в твоїй душі, а чи пружно і вільно дихатиме!

І. Драч

З давніх-давен в Україні словом і ділом люди створюють образ духовного багатства, щастя, миру і спокою у своєму домі. Лише рідна мова, виплекана твоїм родом і народом, здатна тримати буття.

Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Котляревського, поглиблювалося під пером Т. Шевченка, удосконалювалося І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М.Коцюбинським, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

На початку листопада в Ізмаїльському агротехнічному коледжі було проведено декаду циклової комісії загальноосвітніх дисциплін, під час якої відбулося багато різноманітних заходів. Зокрема, написання диктанту з української мови студентами 1-2 курсів, конкурс стінгазет про рідну мову, конкурс на кращого читця поетичних творів, бесіда на тему: « Вшанування рідної мови у вашій родині», вікторина «Мовний калейдоскоп» тощо

Одним з наймасовіших і найпопулярніших є Міжнародний конкурс з української мови імені П. Яцика, який уже понад десять років проводиться не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу.

Викладачі ІАТК Порошенко С.В., Кукліна С.В., Парахова Л.Я. цього року також провели 1 етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика, у якому взяли участь студенти 1-2 курсів

1 місце посіла студентка 2 – А( бухг) Вітюк Тетяна,

2 місце посів студент 1-А ( бухг) Дяченко Авраам,

3 місце розподілили студенти 2-Б (мех) Школяренко Олег, 2-А (бухг) Картелян Юлія.

До вшанування 130-ої річниці з дня народження видатного українського гумориста О. Вишні було підготовлено і проведено «Літературний портрет».

Українській книзі було присвячено цікавий захід « Українська книга - оберіг нації» на базі міської бібліотеки № 3. На ньому студенти ІАТК ( Стоматова С., Щибельська Д., Хрустальов В., Картелян Ю., Бабак І.) виступали з доповідями, декламували поезії сучасників.

Проведення декади сприяло поглибленню зацікавленості студентів рідною мовою, розвитку творчих здібностей та вихованню любові до слова, рідної домівки, Батьківщини.

Викладачі укр мови Порошенко С.В.,

Кукліна С.П., Парахова Л.Я.

Переглядів: 287 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1