Четвер, 29.10.2020, 07:36

Головна » 2018 » Червень » 4 » Міжнародний день захисту дітей
Міжнародний день захисту дітей

1 червня – це перший день літа. В цей же день у багатьох країнах світу відзначається свято – Міжнародний день захисту дітей «International Day for Protection of Children».

Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят. За однією із версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестиваль човнів-драконів), яке якраз припала на 1-ше червня. Завдяки щасливому випадку цей день збігся із часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.

Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей саме першого червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров’я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.

Головне право кожної людини – право на життя. Зрозуміло, маленька людина теж має це право. Саме тому в 1989 році ООН прийняла спеціальний документ під назвою «Конвенція про права дитини». Конвенція – це міжнародна угода. У ній держава дає зобов’язання дотримуватися прав кожної дитини. І наша країна теж підписалася під цим документом, а значить, пообіцяла всьому світу піклуватися про своїх малолітніх громадян.

В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

У Міжнародний день захисту дітей влаштовуються заходи для дітей, проводяться конкурси з подарунками, влаштовуються концертні програми, також різні виставки та пізнавальні заходи. 1 червня прийнято влаштовувати благодійні акції, метою яких є поліпшення життя дітей.

Шкода, що не усі діти мають турботливих бітьків, люблячу родину. Кожна дитина мріє про турботу, піклування, подарунки у цей день.

Студенти Ізмаїльського технікуму механізації і електрифікації на засіданні студентської ради вирішили зібрати кошти та подарити подарунки вихованцям Центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

Подарунки купували різноманітні: канцелярські товари, спортивний інвентар, для найменших діточок приготували набори для піску, водяні пістолети, іграшки, одяг.

Наші студенти змогли побачити святковий концерт, який підготували діти. Вони танцювали, співали, розповідали вірші. Для дітей це було справжнє свято.

Голова студради ІТМЕСГ Хаджикова Лілія поздоровила дітей зі святом, передала найкращі побажання від усіх студентів нашого учбового закладу.

В.о. заступника директора з ВР Донцова О.М.

Переглядів: 310 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1