Середа, 21.10.2020, 09:04

Головна » 2019 » Вересень » 16 » «Людиною стати – це мистецтво»
«Людиною стати – це мистецтво»

Відомий французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері назвав людське спілкування найбільшою розкішшю на світі. Спілкування людей – досить складний і тонкий процес. Кожен з нас вчиться цього все життя, здобуваючи досвід, часто за рахунок помилок і розчарувань. І на жаль, досить часто ми потрапляємо в ситуації, які визначаємо як конфліктні. Конфлікт – одне з найпоширеніших явищ в житті і спілкуванні людей. Впродовж всієї своєї історії люди не могли обійтися без того, щоб не конфліктувати, починаючи з незначної сварки між друзями і кінчаючи війною.

«Невже конфлікти – це необхідний атрибут людського суспільства? Яку роль відіграють конфлікти у нашому житті? Як їх розпізнавати і попереджувати, розв’язувати?»

12 вересня 2019 р. в кімнаті самопідготовки гуртожитку №1 студенти І, ІІ та ІІІ курсів разом із соціальним педагогом Ольгою Миколаївною Бушняк та вихователем Аллою Іванівною Польшаковою в «палкій» бесіді шукали відповіді на ці запитання. Переглядаючи цікаві відео матеріали, моделюючи різні конфліктні ситуації студенти намагались зрозуміти поняття «конфлікт» і «спілкування», розглядали позитивні та негативні сторони конфлікту.

Перегляд мультфільму «Міст» та фрагменту із фільму допомогли хлопцям зрозуміти, що в житті можуть виникати різні види конфліктних ситуацій. Проаналізувавши поведінку головних героїв, студенти зробили висновок, що існують також різні стилі вирішення конфліктів: позитивні (компроміс, гумор, співпраці, поступка) та негативні (сварка, бійка, приниження, образи). В процесі обговорення мультфільму та фільму хлопці не боялись висловлювати думки, бути незгодним з позицією іншого та дискутувати і, навіть, розробили стратегії поведінки в конфліктних ситуаціях.

Що було приємним «бонусом» для Ольги Миколаївни, адже година – спілкування була проведена з метою «виховання толерантності, доброзичливого ставлення одне до одного, виховання поваги до культурних та інших відмінностей, критичного ставлення до проявів різних форм дискримінації та насильства; розвитку уміння аналізувати конфліктні ситуації та засвоєння шляхів виходу з них» і була повністю досягнута.

По завершенню бесіди всі дійшли висновку, що конфлікти - це нормальна і необхідна частина нашого життя, але треба знайти правильний підхід до їх вирішення , а ще важливіше зробити все можливе, аби їх попередити.

Година – спілкування пройшла в дружній, злагодженій, веселій, невимушеній атмосфері диспуту та дискусії. По очах дітей було зрозуміло, що декого ця бесіда змусила замислитися над тим, що: «Конфлікт це завжди велике емоційне навантаження, над тим, що є ризик зруйнувати взаємовідносини та й просто над тим, що іноді конфлікт віднімає невиправдано багато сил і часу» і завагатися: «Чи варто взагалі доводити ситуацію до конфлікту? Краще намагатись вирішити все мирним способом».

Прощаючись із хлопцями Ольга Миколаївна та Алла Іванівна побажали їм бути добрими, чесними, справедливими, гідними поваги інших, людьми, які всі свої незгоди і непорозуміння вирішують толерантним способом.

Соціальний педагог

Бушняк О.М.