П`ятниця, 30.10.2020, 06:25

Головна » 2018 » Грудень » 10 » Лекція волонтера в гуртожитку № 1 ІТМЕСГ
Лекція волонтера в гуртожитку № 1 ІТМЕСГ

У всьому світі 5 грудня відзначають День волонтера. Свято було засноване ще в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух почався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну.

Волонтерство — не робота. Це на 100% покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання — те, що веде волонтерів вперед.

Завдяки їхнім старанням, десятки, якщо не сотні тисяч людей отримують настільки необхідну їх допомогу. Волонтери допомагають дітям і дорослим, вони піклуються про здоров’я людей і тварин, їх комфорт і безпеку. Часто волонтерам доводиться навіть ризикувати власним життям ради порятунку інших. Це воістину люди з величезним серцем, безкорисливі та добрі, готові протягнути руку допомоги та не залишити в біді тих, кому погано.

У нашому навчальному закладі волонтери Центру турботи про життя проводять лекції, диспути на різноманітну тематику у студентських групах та навіть у гуртожитках.

Так, 4 грудня напередодні свого свята, в гуртожитку №1 ІТМСЄХ відбулася лекція волонтера, психолога Кліменченко І.О на тему межі особистісних відносин. Хлопці дізналися, що включає в себе поняття "кордон особистості", як вибудовувати ці кордони по відношенню до себе, друзів, рідних, а також ледь знайомих людей.

Мешканці гуртожитку №1 з цікавістю слухали та дискутували з психологом, ставили різні питання та Ірина Йосипівна на них відповідала. Хлопці не соромилися піднімати питання, що хвилюють їх. Потім психолог ставила питання мешканцям гуртожитку. Хто відповідав вірно, той отримав приз. Це була перша зустріч з волонтером у цьому навчальному році у нашому гуртожитку, яка дуже зацікавила хлопців. Вони отримали несподівані відповіді на питання, що їх дійсно турбували. На прохання студентів, які мешкають у гуртожитку, Кліменченко І.О погодилася провести ще кілька зустрічей.

Вихователь гуртожитку №1 ІТМЕСГ

Т.В. Прилуцька