Середа, 21.10.2020, 07:06

Головна » 2019 » Листопад » 5 » Лекція для студентів Ізмаїльського агротехнічного коледжу: «Ти і поліція»
Лекція для студентів Ізмаїльського агротехнічного коледжу: «Ти і поліція»

«Ти і поліція» - під такою назвою 4 листопада пройшла лекція для студентів Ізмаїльського агротехнічного коледжу. Разом із фахівцем Ізмаїльського МЦ з надання БВПД Анастасією Каплієнко студенти розглянули 5 ситуацій взаємодії з поліцією:

Як діяти, якщо поліцейські зупиняють на вулиці та вимагають показати документи?

Що робити підлітку, якщо його звинувачують в адміністративному правопорушенні і затримують?

Які права має неповнолітній, який опинився у відділенні поліції?

Що робити, якщо поліцейські вимагають відчинити двері?

Яким чином викликають у відділення поліції?

Серед правил, які стануть у нагоді при зустрічі із поліцією на вулиці, наступні:

1. Відповідно до ч. 3 ст. 18 ЗУ «Про Національну поліцію», вимагати у працівника поліції пред’явити службове посвідчення, незалежно від того він до Вас звернувся чи Ви до нього.

2. Одразу дізнатися причину, через яку поліцейський виявив до Вас інтерес — це не може бути «просто так», це має бути вмотивованою.

3. Відмовитися йти до відділення поліції без офіційного оголошення Вам законодавчо-встановлених причин затримання.

4. Вільно користуватися мобільним телефоном під час розмови з поліцейським, а також проводити фото, відеозйомку вашої розмови.

5. Виконувати не будь-які забаганки, а лише законні вимоги працівника поліції. Якщо поліцейський бажає Вас опитати, то ви маєте право відмовитись, адже опитування це не допит, порядок здійснення якого регулюється кримінальним процесуальним законодавством. Опитування має на меті отримання певної інформації, але в будь-якому випадку, надання цієї інформації є добровільним (ч. 2 ст. 33 ЗУ «Про Національну поліцію»).

6. Відмовитися від проведення особистого огляду (не поверхневого), а також огляду Ваших речей без складання офіційного протоколу та за відсутності понятих (свідків). А також, якщо Вас збирається оглядати особа не однієї з Вами статі. Поверхнева перевірка (ст. 34 ЗУ «Про Національну поліцію») проводиться шляхом візуального огляду або спеціальним пристроєм без фіксування цих дій також особою однієї з Вам статі.

7. Якщо Вас звинувачують у вчиненні незначного адміністративного правопорушення (куріння у громадському місці тощо), то поясніть поліцейському, що ви були неправі і усвідомлюєте свою провину, а тому можна обійтись усним зауваженням (ст. 22 КУпАП). 8. Не їхати до відділення поліції, а вимагати складення на Вас адміністративного протоколу безпосередньо на місці скоєння правопорушення.

Під час лекції студенти переглянули одну з серій мультфільму «Ти і поліція», створеного неурядовою правозахисною організацією «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів».

Наприкінці лекції Анастасія Каплієнко нагадала, що за правовою допомогою можна звернутися до Ізмаїльського МЦ з надання БВПД за адресою: м. Ізмаїл, пр-т Миру, 23, тел. : (04841) 5 95 05, (04841) 5 95 09.

В.о. заступника директора з BР

Донцова О.М