Понеділок, 26.10.2020, 09:27

Головна » 2019 » Квітень » 18 » ЯДЕРНА ФІЗИКА В ЖИТТІ ЛЮДИНИ
ЯДЕРНА ФІЗИКА В ЖИТТІ ЛЮДИНИ

Якщо б я міг згадати назви всіх

елементарних частинок,

я би став ботаніком.

Енріко Фермі

Перший помічений людиною прояв ядерних перетворень – природна радіоактивність урану – був відкритий французьким ученим Анрі Беккерелем у 1896 р. Цей рік вважають роком народження ядерної фізики. Незабаром по тому видатних успіхів досягли П.Кюрі та М.Склодовська-Кюрі, які відкрили радіоактивність торію, а також радіоактивні елементи радій та полоній. На початку XX ст. англійський учений Е.Резерфорд виконав низку піонерських робіт з хімії радіоактивних речовин і розщеплення елементів і, нарешті, відкрив атомне ядро та протон – першу ядерну частинку, що є одночасно і ядром атома водню. Ядерна фізика, тісно пов’язана з усією фізикою, швидко стала рівноправною її галуззю .

А основні галузі використання досягнень ядерній фізиці в житті людини шукали та доповідали студенти перших курсів на конференції «Використання надбань ядерної фізики в житті людини», що проходила протягом квітневої декади циклової комісії загальнонаукової підготовки в агротехнічному коледжі. Доповідачі визначили три напрями конференції: «Ядерна фізика і медицина»( Стоматова Світлана), «Ядерна фізика та сільське господарство» (Щабельська Дарина та Сиромах Ганна), « Ядерна фізика та виробництво» (Картелян Юлія).

Дівчата доповідали і про славнозвісний гама- ніж, що використовується при оперуванні злоякісних пухлин і про сучасні розробки радіаційної селекції, і навіть про ядерні батарейки, що мають термін служіння до 10 років і є основою роботи штучного серця в кардіології. Всі доповіді були доповнені мультимедійними презентаціями.

Голова ЦК загальнонаукової підготовки

Бреднєва О.С.