Четвер, 29.10.2020, 08:58

Головна » 2018 » Лютий » 8 » ІТМЕСГ – НУБіП: НАСТУПНИЙ КРОК
ІТМЕСГ – НУБіП: НАСТУПНИЙ КРОК

На зимових канікулах група студентів 4 курсу відділення електрифікації Ізмаїльського технікуму механізації та електрифікації сільського господарства (ІТМЕСГ) була на екскурсії в місті Києві. Одним із найважливіших пунктів нашої подорожі було відвідати Національний університет біоресурсів і природокористування (НУБУіП).

Не є таємницею, що вже багато років випускники нашого технікуму поповнюють ряди студентів НУБіП на пільгових умовах – при наявності диплому про закінчення ІТМЕСГ і успішній здачі узагальнюючих тестів в університеті випускники зараховуються на ІІІ курс і отримують вищу освіту всього за три роки! Такі перспективи є привабливими і для майбутніх випускників 2018 року.

Приїхали ми в Київ близько десятої години дня. І просто з вокзалу підхопив і поніс нас вихор великого міста. По-перше, метро – помпезний зовнішній вигляд, накопичення великої кількості людей, жетони, турнікети, ескалатори, потяг, переходи і довгоочікуваний вихід на поверхню. Від станції метро «Експоцентр» до студмістечка під’їхали на 212 маршрутці. Поселились в студентському гуртожитку № 9, умови проживання не ідеальні (типовий гуртожиток - кімнати на 2-3 особи, кухня, газ, на першому поверсі душові кімнати, чисто, охайно; для нас, людей з півдня, в кімнатах доволі прохолодно), але ціна демократична – 110 гривень за добу.

Після поселення вирушили на екскурсію. НУБіП розташований в Голосіївському районі міста Києва, займає дуже велику територію, має власний ботанічний сад із скульптурами, фонтанами, альпійськими гірками і ручними білками. Влітку все це мабуть виглядає чудово! Зимові види радують по-своєму: рве груди насичене хвоєю повітря, пагорби в лісі вкриті чистим пухким снігом.

Інститут електрифікації НУБіП розташовується в 6-му, 8 –му та 11 –му корпусах. Восьмий корпус – головний для майбутніх інженерів-електриків, в якому розташовано деканат. Наша делегація прибула в корпус електриків близько 14 години . Під час канікул професорсько-викладацький склад займається науковою роботою на виробництві і тому в корпусі був лише директор Інституту електрифікації - Козирський Володимир Вікторович.

Раз на п’ять років я проходжу в НУБіП курси підвищення кваліфікації і доволі добре орієнтуюсь в Інституті, тому попросила дозволу провести своїх студентів по території, щоб оглянути корпус. На щастя, ми зустрілися з Козирським В.В., якій розпитав нас: «Звідки?, Хто такі?» та дізнавшись, що ми прибульці з «самого Ізмаілу», сказав, що в Інституті цінять наших випускників за якісні знання, активну громадську позицію, вихованість, ділову хватку. Володимир Вікторович із задоволенням приділив нам час і сам особисто протягом трьох годин (!) був нашим гідом. Демонстрував нове обладнання, яке вивчається студентами вузу, робототехніку, лабораторії біотроніки. Розповідав про творчу і наукову роботу, співпрацю з іноземними вишами. В кінці екскурсії студентів проанкетували і запросили на навчання до НУБіП.

В то й же день ми відвідали «Зимову країну», яка розташувалась на території «Експоцентру». Це дійсно вражаюче видовище – святкова ілюмінація, музика, містечко розваг, духмяна їжа, казковий настрій! Покатались на ковзанах, снігових гірках і отримали море позитивних емоцій.

Наступний день був присвячений Хрещатику, Майдану незалежності, походу від Арки дружби народів до музею Великої Вітчизняної війни. Погода сприяла нам. Ми з задоволенням знайомились зі столицею нашої Батьківщини.

Витративши за три дні свою місячну стипендію, ми отримали масу нових емоцій та життєвий досвід, ознайомились з Києвом, побачили таємничу «Зимову країну», отримали запрошення на навчання.

Цікавтесь життям, воно того варте!

Викладач електротехнічних дисциплін

Холостенко Лариса Андріївна