Понеділок, 26.10.2020, 08:51

Головна » 2018 » Листопад » 22 » «Європейські цінності - основа демократичної України»
«Європейські цінності - основа демократичної України»

Ми з вами живемо в молодій незалежній державі. Нашому поколінню випало складне й відповідальне завдання – відродження української державності, мови, нації, будувати європейську Україну. Ми повинні стати частиною європейської спільноти.

Сучасний світ багатомірний, динамічний і суперечливий. Це світ складних альтернатв, тривог і надій. Жити нині ізольовано від світового співтовариства практично неможливо жодній країні. Тому важко знайти країну, яка б не вступала в стосунки з іншими державами. Європа не навколо нас. Вона – у нас самих. Прагнення до європейського рівня життя, європейських цінностей, Європейського союзу і визначило європейський вибір нашої країни. Справа сучасної молоді – це відродження не тільки незалежної гуманної держави, а й держави щасливих і успішних людей, які підтримують європейські цінності. А це загальнолюдські принципи і норми життєдіяльності людини, суспільства й держави. Важливо, що в європейському житті існує повага й прагнення до повного дотримання цих цінностей.

Основними нормами й принципами функціонування європейської спільноти є: демократія, верховенство права, рівні умови для всіх, побудова суспільства турботи й справедливості, повага до себе й інших, повага до етнічних і культурних особливостей та мир.

Процес становлення незалежної демократичної України з її праг­ненням стати повноправним членом європейської спільноти перед­бачає, що кожен повинен мати не тільки необхідні компетенції, ґрунтовні знання з різних предметів, а й бути гідним громадянином, патріотом своєї держави; інтелектуально розвиненою, духовно і морально зрілою особистістю, яка готова протистояти викликам глобалізації життя.

Але у глобальному світовому суспільстві молодь України не повинна втра­чати свою індивідуальність, глибоке відчуття єдності з українським народом, повагу до його духовних, моральних і культурних над­бань, дотримуватися заповіту великого українського Кобзаря «… І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь…». А все людство повинно научитися жити у дружбі та розумінні, щоб наша держава змогла зробити вагомий внесок у розбудову нової об’єднаної Європи, адже наше місце в Європейському Союзі, бо кожен крок до Європи — це нові можливості для мільйонів українців, для нас з вами.

Протягом тижня проводились бесіди зі студентами,які відвідували нашу бібліотеку. Ми ознайомили їх європейськими цінностями та звернули увагу на можливість їх втілення у нашому сучасному житті. Читачі мали змогу ознайомитись з літературою, яка була представлена на книжковій виставці «Європейські цінності - основа демократичної України».

Завідуюча бібліотекою Кінєва М.Г.

Переглядів: 284 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1