Вівторок, 20.10.2020, 02:29

Головна » 2018 » Листопад » 15 » DOCCU – Розвиток громадянських компетентностей в Україні
DOCCU – Розвиток громадянських компетентностей в Україні

13 листопада 2018 року на базі ІТМЕСГ проводився тренінг на тему «DOCCU – Розвиток громадянських компетентностей в Україні» регіональним майстром-тренером Кифоренко Тетяною Тимофіївною, викладачем соціально-економічних дисциплін ВНКЗ «Балтське педагогічне училище».

Швейцарсько-український освітній проект "Розвиток громадянських компетентностей в Україні" (DOCCU) спрямований на підтримку сталого розвитку громадянського суспільства за допомогою поширення знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини (ОДГ/ОПЛ) в Україні через систему навчання державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування та систему післядипломної освіти вчителів і керівників шкіл.

Цей проект реалізується в Україні в рамках Швейцарської стратегії співробітництва для України на 2015-2018 роки, а саме в рамках її напрямку «Врядування та відновлення миру». Швейцарська агенція з розвитку та співробітництва (ШАРС) уповноважила Інститут міжнародних проектів в освіті Цюріхського педагогічного університету реалізувати проект DOCCU.

Донором проекту є Швейцарска Конфедерація. Виконавцем проекту є Цюріхський педагогічний університет (Швейцарія). Партнерами з реалізації проекту в Україні є Національна академія державного управління при Президентові України (НАДУ), Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів (КОІПОПК) та Одеський обласний інститут удосконалення вчителів (ООІУВ). НАДУ координує реалізацію DOCCU в Україні. Пілотні регіони – Київська, Одеська, Херсонська, Полтавська, Львівська, Луганська, Івано-Франківська та Дніпропетровська області.

Проект покликаний удосконалити процес співпраці між органами державної влади, системою освіти та громадськістю для створення демократичного середовища у місцевих громадах.

На семінар-тренінг були запрошені класні керівники навчальних груп і адміністрація навчального закладу. Вони були ознайомлені правовою базою, ключовими поняттями, принципами організації, інформаційними ресурсами, зокрема з матеріалами електронної платформи (www.living-democracy.com.ua), освіти для демократичного громадянства і освіти з прав людини.

Учасники брали участь у вправах та навчальних іграх, зокрема «Букет квітів», «Виняток», «Ми всі маємо упередження», «Те, що мені подобається», «Індикатор вражень». Тренінг продовжувався 3 години. Одне завдання змінювалося іншим, вони примушували учасників задуматися, виразити свою точку зору, обґрунтувати та враховувати думку інших.

Повага до різноманіття, участь кожного, рівні можливості, повага до людської гідності, мирне співіснування – базові принципи демократії, реалізація яких має на меті сприяти становленню безпечного, рівного, вільного, комфортного суспільства, суспільства, в якому ми хочемо жити.

Класні керівники проведуть подібні тренінги у своїх групах, використовуючи продемонстрований досвід з метою формування активного громадянського середовища на принципах ОДГ/ОПЛ.

В.о. заступника директора з ВР Донцова О.М.

Переглядів: 336 | Додав: | Рейтинг: 5.0/2