Середа, 21.10.2020, 00:26

Головна » 2019 » Жовтень » 16 » День захисника України у гуртожитку № 1
День захисника України у гуртожитку № 1

День захисника України це свято пам’яті про наших предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави, свято вшанування козацької доблесті , свято вдячності ветеранам, які також воювали за свою землю.

До студентів, що мешкають у гуртожитку № 1 ІАТК, завітали гості, справжні патріоти нашої держави, люди чиє життя пов’язане із захистом України- волонтерський підрозділ «Комітет дружин та матерів прикордонників в Одеській області» у складі: Аршинової Олени Леонідівни (керівника волонтерського підрозділу «Комітет дружин та матерів прикордонників в Одеській області» при громадській організації «Центр реабілітації ветеранів АТО», волонтерів Шевченко (Дідовик) Валентини Володимирівни, Кальчевої Наталії Юріївни та військового капелана Дяченка Сергія Йосиповича.

Захід складався з трьох розділів. Валентина Володимирівна, ветеран освіти, розповіла про героїв нашої держави: Петра Конашевича- Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Сірка, козаків-характерників. Вона представила інформацію та власні газетні статті про героїв нашої землі- Бессарабії, які загинули у наш час. Це був справжній патріот – прикордонник, полковник Ігор Момот, посмертно удостоєний звання генерал-майора. Він 11 липня 2014 року загинув від смертельного поранення на Донбасі. У 2003-2006 роках був командиром Ізмаїльського прикордонного загону. Його ім’ям 7 грудня 2016 року названо судно Українського Дунайського пароплавства.

29 серпня 2014 року при прориві з «Іловайського котла» загинув капітан Олександр Світличний.

Уродженець Луганській області Олександр Світличний закінчив Харківський військовий університет за спеціальністю «Комп'ютеризовані системи, автоматика і управління». Служив в Ізмаїльському районі та Арцизі.

З 2004 по 2012 рік він служив у військовій частині радіотехнічних військ Військово-повітряних сил, дислокованої недалеко від села Лощинівка. Офіцер за рішенням родини був похований в Ізмаїлі.

4 березня 2016 року зупинилося серце героя, жителя с. Кам’янка Ізмаїльського району Олександра Хмелерова під Докучаєвськом. Йому було лише 27 років.

Кальчева Наталія Юріївна- волонтер, громадський діяч, розповіла про діяльність УПА під час Другої світової війни та продемонструвала студентам особисті речі свого сина- учасника АТО.

Неодмінно це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України від зазіхань ворогів та усіх тих, хто поклав своє життя в ім’я суверенності та єдності нашої держави.

Хвилиною мовчання вшанували всіх, хто ціною власного життя відстоював волю, територіальну цілісність і незалежність нашої країни.

Олена Леонідівна розповідала про прикордонну службу, самовіддану службу прикордонників та участь у захисті цілісності нашої країни та свою власну родину, яка також пов’язана із охороною державного кордону. Була представлена виставка «Свідоцтво російсько-української війни», де наші студенти змогли не лише побачити, а й потримати у руках залишки боєприпасів, армійський котелок, сухпайок, бінокль, одягнути бронежилет, доторкнутися до прапора, який був свідком бойових дій у Донецькому аеропорту.

Перед очима молодих людей кадри з новин, фото поранених та загиблих героїв. Дивлячись їм у вічі, ми розуміємо, що рядки із гімну держави «душу й тіло ми положимо за нашу свободу» став для сучасної історії України не просто словами , це стало станом душі її громадян.

Дяченко Сергій Йосипович розповів про нелегку працю військового капелана. Окрім виконання ролі священнослужителя в армії, капелан опікується родинами військових та ветеранів.

На згадку про незабутню зворушливу зустріч всі учасники зробили фото на пам’ять.

Сьогодні ми разом з волонтерами в глибокій повазі схиляємо голови перед мужністю і самовідданістю наших захисників. Вічна пам'ять і слава загиблим героям! Саме їхні імена постійно нагадують про ціну нашої свободи, надихають і згуртовують в боротьбі з ворогом.

Книга пам’яті загиблих.

Перейти за посиланням: Хмеляров Олександр Анатолійович