Середа, 21.10.2020, 10:20

Головна » 2018 » Листопад » 7 » День української писемності та мови в ІТМЕСГ
День української писемності та мови в ІТМЕСГ

Вивчайте мову українську –

Дзвінкоголосу, ніжну, чарівну,

Прекрасну, милу і чудову,

Як материнську пісню колискову.

А.Каніщенко

6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: «На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: «Установити в Україні День української писемності та мови, якій відзначати щорічно 9 листопада в день шанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця». Ця важлива подія знайшла відображення в заході, який пройшов в читальному залі бібліотеки технікуму 5 листопада.

Студенти групи ІІ – А мех. з класним керівником Генчевим Г.О. та ІІ – Б ел. з класним керівником Марковичем О.П. стали активними учасниками Лінгвістичного турніру «Краса і сила української мови». Гостями цього заходу стали представники громадського об’єднання «Батьківщина молода».

Спочатку бібліотекарі Кінєва М.Г. та Дмитрієва М.О. розкрили сутність цього свята, підкреслили красу української мови, її багатство і велич, обгрунтували важливість мови у формуванні духовного світу людини.

Викладач з української мови та літератури Парахова Л.Я. розповіла про те, що зародившись десь на світанні спільного слов’янського життя, українська мова на рідній землі витерпіла страшні лихоліття, тортури, пережила утиски, заборони властей на землях, що перебували під владою Польщі та Російської імперії, сталінські репресії. Шлях української мови – це тернистий шлях боротьби. Лілія Ярославівна закликала студентів глибше вивчати українську мову, вдосконалювати свою культуру мовлення, розширювати свої знання про красу і багатство української мови.

Далі розпочався саме лінгвістичний турнір. Він складався з чотирьох етапів: «Знавці приказок та прислів’їв», « Мовне асорті», « Відгадай-ка» та « У рідному краї й серце співає». Дві команди – ІІ – А мех. та ІІ – Б ел. відповідали на запитання, вгадували мелодії українських пісень. Вони продемонстрували свої добрі знання з української мови. Відбувся також конкурс між капітанами (Татару Андрій – ІІ – Б ел., Шевченко Володимир – ІІ – А мех.) « Скажи без затримки». Підсумки турніру усіх приємно вразили – перемогла дружба!Групи отримали грамоти та солодкі призи.

Наприкінці зустрічі до студентів звернувся голова громадського об’єднання « Батьківщина молода» Євген Морошану, який розповів про мету та діяльність об’єднання, продемонстрував соціального опитування серед молоді про використання у повсякденному житті української мови. Закликав студентів не бути байдужими , вносити свій внесок в розвиток мови, любити й шанувати її.

Протягом усього заходу звучали гарні вірші про українську мову, її багатогранність та співучість у виконанні студентів груп ІІ – Б ел. та ІІ – А мех.( Татару Андрія, Тодорова Владислава, Капустянчика Владислава, Вдовиченко В’ячеслава). Студент групи  ІІІ-Б ел. Масюкевич Вячеслав дуже артистично прочитав гумореску "Закультурена".

В читальному залі бібліотеки розташована книжкова виставка « Краса і сила української мови».

Завідуюча бібліотекою Кінєва М.Г.

Переглядів: 281 | Додав: | Рейтинг: 0.0/0