Середа, 28.10.2020, 22:01

Головна » 2019 » Грудень » 19 » День Святого Миколая у ІАТК
День Святого Миколая у ІАТК

День Святого Миколая, який святкують 19 грудня, одне з головних зимових свят, коли діти згадують усі добрі і погані вчинки, отримують солодощі та замовляють подарунки під ялинку.

Святий Миколай- наш символ новорічних свят. Він реальна особа, візантійський єпископ, що прославився своєю любов’ю до дітей і допомогою бідним.

Святий народився близько 270 року в родині заможних греків-християн в місті Патарі, в Лікії, південно-західній області Малої Азії.

Після смерті єпископа міста Міри, головного міста Лікії, (зараз місто Демре в Туреччині) Миколай був обраний єпископом цього міста.

Його ім’я значить «переможець народів». Після смерті батьків Миколай отримав величезний спадок, але не став жити у розкоші, а відзначився неабиякою щедрістю, допомагаючи бідним. Щоб не принижувати нужденних милостинею, він підкладав їм свою подарунки під двері та вікна.

З часом, люди дізналися про доброту Миколая та почали самі до нього звертатися.

Ще будучи зовсім молодим, він став опікуном сиріт та знедолених. Допомагав всім, хто потребував допомоги, захищав.

До речі, на території нашої області є особливе мвсце, повязане із Миколаєм.

У 2015 році на Одещині в селі Осички Савранського району з'явилася Резиденція Святого Миколая. Для дітвори та дорослих гостинно відчинені двері в святково наряженном особняку, в якому Святий Микола зустрічає хлопчаків і дівчаток, дізнається, як вони себе вели протягом року, розповідає добрі історії і дарує подарунки.

До нашого навчального закладу Миколай завітав також. Сьогодні він привітав студентів, викладачів, співробітників навчального закладу у головному корпусі, корпусі електрифікації, гуртожитках, майстерні, бібліотеці. Задавав загадки, дарував смаколики за правільні відповіді та декламування віршів. Усім підняв настрій В’ячеслав Масюкевич у ролі Святого Миколая, побажав успішної здачі сесії, веселих новорічних свят.

В.о. заступника директора з ВР

Донцова О.М.