Четвер, 29.10.2020, 06:42
Вітаю Вас Гість | RSS

     Ізмаїльський агротехнічний коледж

Меню сайту
ІАТК
Головна » 2019 » Квітень » 11 » Cтінні газети: історія та сучасність…
12:40
Cтінні газети: історія та сучасність…

   Давним-давно, у доісторичний період існування людства, одним із найперших видів творчої реалізації людиноподібних особин став наскельний живопис. На кілька тисячоліть пізніше виникла професія, що й досі вважається «другою найдавнішою», — журналістика. І якій же мудрій людині лише на початку двадцятого століття спала на думку ідея об’єднати в ціле ці два прояви життя і мистецтва давнини — для історії залишається загадкою. Все вищевикладене не має жодного наукового обгрунтування, але факт залишається фактом: стінні газети, що з’явилися в перші роки радянської влади, стали одним із символів нашої епохи.

   Стінгазети — це вид «масової самодіяльності» вузького колективного середовища. Вони випускалися скрізь, де були люди, котрі вміють писати, — у наукових і навчальних установах, у пожежних частинах, на заводах і тваринницьких фермах, у басейнах і загонах космонавтів, на морських суднах і навіть у фронтових окопах. Відомий випадок, який вражає і захоплює одночасно: 1934 року, затертий льодами, загинув корабель «Челюскін». На дрейфуючій крижині опинилося 104 чоловіка. Вони випустили три номери стінгазети. Перший називався «Не здамося!», останній — «Не здалися!»

   Невідомо, як виглядали перші в історії випуски стінгазет, але через якийсь час таких «сестриць» стало мінімум три: одна з’являлася досить регулярно (скажімо, один-два рази на місяць), друга — винятково на свята (Новий рік, 8 Березня, 7 листопада тощо), третя — найбільш непередбачена, їдка і яскрава — була тоді, коли хотіла (саме в ній розкривалися таланти карикатуристів і сатириків). Відзначимо, що технічний прогрес, хоч як дивно, також впливав на розвиток стінгазет: у 50-ті роки «дебютували» світлові газети — невеликі кінострічки про життя і досягнення підприємства, заводу тощо, а жанр фотогазети (фотоколаж, фотозвинувачення й інші) успішно використовується і сучасними барвистими журналами. У свою чергу, стінгазети також «боролися за прискорення технічного прогресу, за високу якість продукції, економію сировини та матеріалів...» Природно, що «боротьба» відбувалася не у святкових випусках. І головною її зброєю була або похвала, або осуд, критика. Друковане слово завжди сприймалося з хворобливою гостротою, отже, мало сильний вплив.

   У наш час стінгазети робляться, як правило, за власним бажанням. Стінгазета — скорочення від «стінна газета», тобто газета, яку вивішують на стіні. Статті часто супроводжують малюнки чи вирізки з друкованих видань, фотокартки.

   Стінгазета має такі головні особливості:

1. Велика свобода для творчості.

2. Поява видань нового типу, завдяки все тому ж технічному прогресу.

3. Колективна творчість.

  Традиційні стінгазети сьогодні є або частиною навчального процесу, або фотоколажуванням, або, як і за старих часів, засобом «згуртовування» колективу.

   Стінна газета являється однією із складових виховного процесу в ІАТК. Традиційно на протязі 65 років регулярно випускаються стінні газети різноманітних видів та жанрів. Це газета-колаж, фотогазета, газета-вітання, газета-візитка , газета-плакат, газета-реклама.

    Жанр газети-візитки допоміг студентам почерпнути інформацію та вибрати голову студентської Ради 5квітня 2019 року.

   До свят групи коледжу готували стінгазети. Так у поточному навчальному році проводилися конкурси газет до Дня вчителя, Дня студента, Дня закоханих, 8 березня, Міжнародного дня гумору. Газети-привітання були до свята Першого дзвонику, посвяті у студенти першокурсників, Дня здоров’я, Нового Року та Різдва.

    Після проведення конкурсу журі оцінювало роботи студентських груп та нагороджувало переможців грамотами за зайняті місця.

  Останній конкурс гумористичних стінгазет відбувся 01.04.2019, де змагалися 9 студентських груп і були представлені самі різноманітні версії: колаж, художня газета, фотогазета та інші.

   Тематичні предметні газети були представлені у період декад ЦК загальнонаукової підготовки (викладі Бреднєва О.С., Полякова М.Л.); ЦК соціально-економічної підготовки права ( викладачі Кокош А.М., Ніколаєва Г.О., Фадєєва Н.М., Русєва Д.І.) , Всеукраїнського тижня права ( викладач Кокош А.М.); ЦК спеціальних дисциплін відділення механізації С.Г. Ці газети носять як пізнавальний характер, так і розвиваючий.

   Свої святкові газети були представлені й у гуртожитках.

В.о. заступника директора з ВР Донцова О.М.

Завідуюча студентським клубом Недосєкіна Л.Ф.

Переглядів: 320 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]