Неділя, 29.11.2020, 00:45
Вітаю Вас Гість | RSS

     Ізмаїльський агротехнічний коледж

Меню сайту
ІАТК
Головна » 2020 » Жовтень » 28 » Бібліотека інформує: Білл Ґейтс – людина, яка змінила світ (до 65-річчя від дня народження)
08:41
Бібліотека інформує: Білл Ґейтс – людина, яка змінила світ (до 65-річчя від дня народження)

«У мене дійсно було багато цілей, коли я був дитиною,

 і я думаю, що багато з них я досяг через те,

 що мав можливість багато читати»

Білл Гейтс

 

   

   

   

    Білл Ґейтс (Вільям Генрі Ґейтс III) – комп’ютерний геній із надзвичайним підприємницьким хистом, засновник корпорації Microsoft інвестор, філантроп і співголова благодійного Фонду Білла і Мелінди Ґейтс .
Біографія Білла Гейтса стала зразком успішності людини, яка змогла з нуля створити цілу галузь програмного забезпечення. Напевно, він народився програмістом, тому що навчитися цьому не можливо. У його характері уживаються занепокоєння і енергійність, в ньому живе дух змагання. Він любитель машин, моторних човнів, гри в бридж і покер. Він маніакально азартний в роботі, а змагання для нього більш важливо, ніж самі гроші. Гейтс не любить нераціонально витрачати час, він навіть не їсть вдома, тому що приготування їжі забирає дорогоцінний час. 
    Він  зробив революцію у сфері інформаційних технологій, змінив сучасний світ. Його ім’я знає кожний, хто має комп’ютер. Згідно з результатами опитування британської компанії YouGov засновник Microsoft посів перше місце в рейтингу чоловіків, якими найбільше захоплюються у світі.
     Білл Гейтс стояв біля витоків створення найпопулярнішого в світі програмного забезпечення Windows від корпорації Microsoft. Підприємець, ім'я якого 20 років очолювало список найбагатших і впливових людей планети. Бізнесмен, який значну частину статків перераховує на потреби.Журнал Time назвав Гейтса одним зі 100 людей які найбільше вплинули на 20-те століття.
     Білл Ґейтс народився в 1955 р. в Сіетлі в дружній родині, яка підтримувала допитливість хлопчика, захоплення читанням, комп’ютерами, програмуванням. Ще в шкільні роки він долає перші сходинки карколомної кар’єри визначного програміста, бізнесмена. У віці 11 років він підписав свій перший контракт з сестрою про оренду бейсбольної рукавички за 5 доларів. Також, в дитинстві він багато займався спортом, особливо тенісом і водними лижами, а також , як і його батько, був бойскаутом.. 


     Гейтс пройшов шлях  від створення простої комп’ютерної  ігрової програми «Хрестики-нулики» до  програми із запобігання та лікування хворих на ВІЛ і туберкульоз, боротьби з малярією та поліомієлітом, імунізації дітей в Індії та Африці, а також втілив в життя  безліч інших важливих програм. Його благодійні внески допомогли врятувати понад 6 млн. життів у всьому світі. За це Королева Великобританії у 2005 р. нагородила Ґейтса почесним лицарським званням.
      Починаючи з 1994 р. Ґейтс пожертвував уже більше $ 37 млрд. Спільно з Вореном Бафітом Ґейтс створив компанію мільярдерів «Клятва дарування», члени якої зобов’язались віддати на благодійність щонайменше половину своїх статків. У спадок своїм нащадкам Білл Ґейтс залишить лише по $ 10 млн.
      У 2009 році Фонд Білла та Мелінди Гейтсів ініціював встановлення інтернету в 1000 українських бібліотек в рамках програми Бібліоміст. 

                                                                                 Білл Гейтс з дружиною Меліндою
     Інвестиційна кампанія Білла Ґейтса виділяє сотні мільйонів доларів на різні дослідницькі проекти, створює «розумне місто» в штаті Аризона США на кшталт Силіконової долини. Нещодавно засновник Microsoft показав світові свій останній інвестиційний проект – туалет майбутнього, який працює без води. Білл Ґейтс порівняв значення цього винаходу з комп’ютерним прогресом, коли обчислювальні машини пройшли шлях від величезних шаф до портативних кишенькових
смартфонів. 
      Засновник Microsoft володіє високим рівнем інтелекту. Його IQ прирівнюється до 160, а це означає, що він дуже розумна людина. Щороку він читає не менше п'ятдесяти книг. Свої розумові здібності тренує грою в бридж і стрибками на батуті.
   Зараз Гейтс може дозволити собі інвестувати розробки в сфері екології, створенні джерел безпечної енергетики, будівництво «розумних міст». На його кошти випускаються безпечні акумулятори, він також виступає з підтримкою проекту з випуску штучного м'яса.
     У 2018-му він виділив 460 мільйонів доларів, які пішли на подолання кризи освіти в Штатах. Він активний учасник програми з подолання тяжкої недуги-хвороби Альцгеймера.
    У 2019-му Білл Гейтс озвучив свій прогноз для людства на найближчі роки. Він вважає, що Робототехніка вже знаходиться на новому рівні і готова служити людям, що вже є нові вакцини, які допоможуть якщо не подолати рак, то хоча б знизити захворюваність. Гейтс вважає, що планеті незабаром загрожує перенаселення, а також кліматичні зміни.
      Історія успіху Білла Гейтса нагадує американську мрію. Посилено працюючи, він досяг не тільки процвітання компанії, а ще звання одного з найбагатших людей на землі.
    «Якщо ви вірите, що інновації – це для всіх, тоді у мене є список для вас: 10 проблем, які необхідно вирішити завдяки вашим ідеям» – написав Білл Ґейтс, 18.03.2019 у Twitter (b-gat.es/2Fi5t0Z):
▪ зниження парникового ефекту і скорочення вуглекислого газу в атмосфері;
▪ збереження електроенергії, на основі відновлювальної енергетики;
▪ універсальна вакцина для усіх форм грипу;
▪ лікування різних форм деменції, зокрема хвороби Альцгеймера;
▪ очищення світового океану від пластику;
▪ енергоефективне опріснення води.
                                       11 правил Білла Ґейтса для підлітків
Правило 1. Життя несправедливе – звикніть до цього! До речі, підлітки в середньому використовують фразу: «Це несправедливо!» 8,6 разів на день. Пора це змінити!
Правило 2. Світу байдуже до вашої самооцінки. Життя буде вимагати від Вас виконання завдання, незважаючи ні на що.
Правило 3. Ви не отримуватиме 60 000 $ на рік після закінчення школи. Ви станете людиною з великими статками і з особистим водієм, коли заробите їх самі.
Правило 4. Ви вважаєте, що учитель занадто вимогливий? Коли у вас з’явиться бос, тоді ви зрозумієте, що ставлення вчителя до вас – лише квіточки.
Правило 5. Подавати гамбургери – приниження вашої гідності?
Правило 6. Якщо Ви сіли в калюжу, це провина ваша, а не ваших батьків. Не рюмсайте, вчіться на помилках.
Правило 7. До вашого народження ваші батьки не були такими нудними, як вам здається зараз. Тому перш, ніж почнете рятувати світ від покоління своїх батьків, приберіть у власній кімнаті.
Правило 8. Ваша школа, можливо, припинила поділяти учнів на лідерів і невдах, але життя НІ.
Правило 9. Життя також не поділене на семестри і канікули. Шукайте себе за власний рахунок!
Правило 10. Ваше життя не комедія. Якщо ви витрачаєте його на перегляд телевізора, не дивуйтеся, що справи не зроблені, питання не вирішені. У реальному житті доведеться вийти з кафе і почати заробляти.
Правило 11. Будьте ввічливими і не уникайте «ботанів», один з них може стати вашим босом.
  Завдяки цим правилам Біллу Ґейтсу вдалося стати успішним і щасливим.
А тепер кілька цікавих фактів з життя підприємця:
* Улюблена група-Weezer;
* Заробіток Гейтса в секунду - 250 доларів;
* Перша компанія була придумана в 17 років;
* Він дуже любить Карнегі;
* Його заповітне бажання « не вмирати»;
Мільярдером він став у 31 рік.

      У 1995 Білл Гейтс написав книгу «Дорога в майбутнє» , в якій виклав свої погляди на те, в якому напрямку рухається суспільство у зв'язку з розвитком інформаційних технологій. У 1996, коли корпорація Microsoft була переорієнтована на Інтернет-технології, Гейтс вніс до книги значні корективи.
    1999-го Білл Гейтс написав книгу, яка показує, як інформаційні технології можуть вирішувати бізнес-завдання в абсолютно новому ключі. Особливо слід відзначити той факт, що ідеї Білла Гейтса добре узгоджуються з концепцією бережливого виробництва. У книзі Білл Гейтс виклав розроблені ним принципи інформаційної ощадливої логістики, спираючись на досвід її використання в корпорації Microsoft. До особливостей книги варто віднести і те, що автор одним з перших запропонував застосувати принципи цього нового напрямку в менеджменті бізнесу для всіх рівнів влади, модернізації системи освіти й охорони здоров'я.
     Ця книга випущена 25 мовами і продається більш ніж в 60 країнах світу. «Бізнес зі швидкістю думки» отримала високу оцінку критиків і була внесена в списки бестселерів газет «Нью-Йорк Таймс», «Америка сьогодні», «Волл-стріт джорнел» та веб-сервера Amazon.com.
     Не так давно був знятий фільм про Білла Гейтса. Він отримав назву»Білл Гейтс: як дивак змінив світ». І як нескладно   здогадатися в ньому розповідається історія про дитинство, дорослішання і бізнес шляху Білла Гейтса – людини, яка назавжди увійде в історію. Є й інший фільм "Пірати Силіконової долини",  він присвячений   всім тим, хто стояв біля витоків IT-технологій: Біллу Гейтсу, Полу Олену, Стіву Джобсу та ін.
      Що б не говорили про Гейтса, не визнавати його лідерство і вплив неможливо.
    Незважаючи на різнорідні коментарі не можна недооцінювати героїчну стійкість цієї людини, завжди дотримується власного шляху, ігноруючи зауваження громадських паяцев. Він знаменитий і, без сумніву, потрібен світу більше, ніж мир йому.


                                                                                    Завідуюча бібліотекою Кінєва М.Г.
 

Переглядів: 39 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]