Понеділок, 26.10.2020, 09:14

Головна » 2020 » Серпень » 21 » Бібліотека інформує: "24 серпня - День незалежності України"
Бібліотека інформує: "24 серпня - День незалежності України"

Свобода і не тільки.

Що Україні дала незалежність

То птах свободи знов змахнув крилом...

І стала незалежною країна,

Багата сонцем, хлібом і добром!

В твоє майбутнє вірю, Україно!

Великих свят для держави, як і справжніх друзів у людини, не може бути багато. День незалежності – свято із свят Української держави. Воно величне, як дух сивої і славної давнини, і тепле, і сучасне, як святкування дня народження для кожної людини. Це свято особливе, як унікальні ті події, що відбувалися у 1991 році. Вдумаймося, скільки поколінь українців боролися за незалежність України, віддали за неї своє життя, скільки людей мріяли про цей день, а саме нам випала честь бути сучасниками народження  Української держави!

День незалежності  – державне свято України, яке відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття Верховною радою УРСР «Акта проголошення незалежності України».

Вперше День незалежності України був відзначений 16 липня 1991 року в пам'ять про те, що рік тому 16 липня 1990 року Верховна рада УРСР прийняла «Декларацію про державний суверенітет України». Також 16 липня 1990 року Верховна рада УРСР прийняла постанову «Про День проголошення незалежності України».

Згодом, 18 червня 1991 року, були внесені відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого в переліку святкових днів  з'явився запис: «16 липня – День незалежності України».

Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила «Акт проголошення незалежності України», який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». У ній зазначено:

«Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України  - вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

Ця визначна дата навіки ввійшла в історію нашої молодої держави золотою  сторінкою її біографії, законодавчо

закріпивши  вікові прагнення Українського народу до національного відродження та свободи.

29 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та захищати свободу. За ці роки в країні сталося безліч по-справжньому значущих подій, які внесли суттєві зміни в становлення і економіку країни. На честь річниці Дня незалежності України ми вирішили згадати найбільш значущі події держави і з'ясувати, що дала Україні незалежність.

Можливість вибирати владу

Мабуть, це найголовніша і фундаментальна перемога українського народу. Тому що без можливості вибирати того, хто буде керувати, не можна відчувати себе господарем у власній державі. А так, ми самі вибираємо свого керівника і маємо право сподіватися на те, що керівник країни буде радитись з народом, який його обрав.

Відродили українську культуру

З того часу як Україна стала незалежною, ми змогли в повну силу відродити свою культуру і навіть неодноразово показати, що наші музиканти, художники та письменники дійсно дуже талановиті. Взяти ту ж перемогу на конкурсі Євробачення в 2004 і 2016 році. І відродження української мови на телебаченні і в суспільстві, а також традицію відвідувати культурні заходи у вишиванках і традиційних українських нарядах.

Можливість побудувати ефективну економіку

Попри те, що у нас з'явилося більше можливостей і шансів відновлення економіки, ми досі не скористалися ними сповна. Але останнім часом Україна все більше намагається підтримати вітчизняного виробника і використовувати ресурси власної країни. Будуючи нові заводи, піднімаючи сільське господарство і рівень мінімальної зарплати і пенсій.

Можливість вільно відвідувати закордон

Українці мають можливість регулярно відвідувати закордон в робочих справах або просто заради розваги та відпочинку.

У цілому незалежність дала Україні не тільки свободу, а й можливість будувати свою економіку, використовуючи ресурси країни на максимум, вибирати того правителя, який більше подобається, і прославляти українську культуру і народ.

Хоч ще не все гаразд в нашому нелегкому сьогоденні, хоч з усіх сторін обсіли біди і негаразди та паростки нового все впевненіше торують собі дорогу. Це відчувається, це вільна мова, це відчинена церква. Це діти – ровесники Незалежної України. Їм рости разом з нею, мужати, кріпитись, розправляти свої крила та квітнути під сонцем Свободи. Берегти Вкраїну, возвеличувати її славу.

Завідуюча бібіліотеки                       Кінєва М.Г

Переглядів: 82 | Додав: | Рейтинг: 3.3/3