«Підкорені енергетикою»
Без енергії в світі немає життя.
Енергетик країну веде в майбуття!
Україна вогнями яскравими сяє,
Енергетиків з днем професійним вітає!
Щороку 22 грудня в Україні святкують День енергетика. Символічно, що свято співпадає з найкоротшим днем і найдовшою ніччю в році, коли робота енергетиків найбільш помітна.
День енергетика — свято усіх, для кого поняття "тепло" і "світло" — це не просто слова, а й ціла епоха...
Важко переоцінити значення роботи енергетиків, чиєю невтомною працею створюється одне із найнеобхідніших потреб — тепло, яке забезпечує комфорт у домах усіх без винятку громадян країни.
День енергетика — це свято усіх тих, хто коли-небудь був причетний до створення й обслуговування енергетичних систем.
День енергетика — це також свято тих, хто й сьогодні залишається на відповідальному посту працівника енергетичної галузі.
Україна завжди посідала значне місце в сфері розвитку та управління паливно-енергетичним сектором. На території країни розроблялися і впроваджувалися новітні досягнення в цій галузі. Ось деякі віхи становлення і розвитку електроенергетики в Україні.
1878 р. - вперше в Києві встановлена електрична машина і 4 дугових електричних ліхтаря.
1890 р. - пуск перших електростанцій в Україні (Київ, Костянтинівка, Катеринослав, Львів)
1913 р. - потужність електростанцій України становила 304,3 тис.кВт.
1920 р. - ухвалення плану ГОЕЛРО, що передбачав будівництво 4 теплових електростанцій у Донбасі і Дніпрогесу.
1935 р. - створення Донбаської, Дніпровської та Харківської енергетичних систем.
1961 р. - збудовано першу в Україні ЛЕП-330 кВ Кременчук-Черкаси-Київ.
1962 р. - створено Міністерство енергетики і електрифікації України. Побудована перша в світі лінія електропередачі постійного струму Волгоград-Донбас з напругою 800 кВ і завдовжки 473 км.
1965 р. - в Україні працює близько 1600 малих ГЕС. Сформована цілісна енергетична система України.
1970 р. - введена в дію перша в СРСР Київська гідроакумулююча електростанція потужністю 225 МВт.
1975 р. - завершено будівництво каскаду Дніпровських гідроелектростанцій. Розпочато спорудження Південно Українського енергетичного комплексу у складі АЕС, ГЕС, ГАЕС.
1991 р. - загальна довжина електромереж України перевищила 1 млн.км.
1993 р. - Указом Президента України № 522/93 встановлено День енергетика.
1995 р. - завершено спорудження найбільшої в Європі Запорізької АЕС потужністю 6 млн.кВт.
1997 р. - прийнятий Закон України «Про електроенергетику».
2000 р. - створено Міністерство палива і енергетики України.
Україна пишається минулим своєї енергетики та впевнена у своїх енергетичних перспективах.
Професійне свято енергетиків має давні і славні традиції, які добре закріпилися як в чисто професійному середовищі, так і в супутніх галузях, не пов’язаних безпосередньо з підтримкою і розвитком генеруючих потужностей, наприклад, деякі вважають його Днем електромонтажника.
Виробництво електроенергії відбувається і на теплових електростанціях (ТЕС), так що свято справедливо можна назвати і Днем теплоенергетика.
Це не дивно, адже від злагодженої роботи наших енергетиків залежить не тільки все виробництво і вся промисловість, але і наша економіка в цілому.
В культурну традицію святкування Дня працівників енергетики, за даними проекту DilovaMova.com, увійшло ще у другій половині минулого століття.
Про це професійне свято можна дізнатися вже з Указу Президії Верховної Ради Радянського Союзу від 23-го травня 1966-го року. Дата, до якої пропонувалося приєднати відзначення цього Дня, нерозривно пов’язувалася з датою прийняття знаменитого і доленосного для всієї країни Державного плану електрифікації Росії, під назвою «ГОЕЛРО», який був затверджений на VIII-му Всеросійському з’їзді Рад у 1920-му році. Пізніше дату святкування Дня енергетиків хотіли прив’язати до третьої неділі грудня, що випливає з Указів Президії Верховної Ради СРСР № 3018-Х від 1-го жовтня 1980-го року і № 9724-XI від 1-го листопада 1988-го року, проте ця ініціатива прижилася лише частково.
Після розпаду Радянського Союзу більшість новоутворених незалежних держав, враховуючи важливість добрих традицій , зберегли в своїх календарях це чудове свято. Так, в суверенній Україні професійне свято День енергетика було додатково затверджено Указом № 522/93 Президента України від 12-го листопада 1993-го року та змінами, внесеними відповідно до Указу Президента № 282/2001 від 25 квітня 2001 році і щорічно відзначається також 22-го грудня.
Напевно, важко знайти більш важливу галузь, ніж енергетична. Від неї залежить світло та тепло в наших оселях, стабільне функціонування промисловості, транспорту, зв'язку та соціальної сфери. Саме це робить професію енергетика однією з найнеобхідніших.
Сьогодні ми відзначаємо День Енергетика! І ми горді тим, що викладачі, співробітники, студенти та випускники нашого коледжу внесли свою лепту в розвиток енергетики України!
Наш навчальний заклад був створен у 1954 році. А в 1960 було відкрито відділення електрифікації.І в цьому році йому виконується 60 років!!!
Воно пережило різні часи: безліч змін, приходили нові викладачі, майстри виробничого навчання , а все нові наші випускники йшли піднімати енергетику, робити її ефективною.
І сьогодні у коледжі працюють досвідчені фахівці, мудрі та небайдужі викладачі. Всі свої знання і досвід вони передають майбутнім енергетикам.
З Ювілеєм та професійним святом вас,шановні викладачи та студенти! Бажаємо вам нових творчих злетів і здобутків, неймовірної сили струму , життєвої енергії і безаварійного щастя!

Усім стабільної частоти в електромережах! Нехай мудрість та наснага енергетиків і в подальшому примножує могутність нашої незалежної держави!
Бажаємо нам усім, щоб в наших оселях завжди було світло, тобто електроенергія і щоб ми економно нею користувалися задля своєї користі та своєї держави.
І в душах наших хай буде світло, щоб воно зігрівало інших своїм теплом, ласкою, ніжністю, чистими помислами, милосердям та любов’ю!
Зичимо великого людського щастя, добра, достатку вам і вашим родинам!
Завідуюча бібліотекою Кінєва М.Г. |