П`ятниця, 30.10.2020, 06:01
Вітаю Вас Гість | RSS

     Ізмаїльський агротехнічний коледж

Меню сайту
ІАТК
Головна » 2020 » Вересень » 21 » Бібліотека інформує: 21 вересня -Міжнародний день миру (International Day of Peace)
09:16
Бібліотека інформує: 21 вересня -Міжнародний день миру (International Day of Peace)

«Хай буде мир в усьому світі»

             У кожного, ким би він не був,

 чим би він не займався,

 є один борг, який потребує самовідданого

 й вірного служіння: захищати мир

 

 

Мир на планеті – надзвичайно актуальна тема в усі часи. І це не дивно. Адже будь-яка людина, що загляне всередину себе, у свою душу, у свій розум, підтвердить, що зберегти мир іноді нелегко навіть у собі, що вже казати про стосунки між людьми (навіть близькими), а тим більше між країнами. Однак повинна ж бути в цього поняття якась основа, опорна точка, зміцнивши яку, цілком реально досягти стану миру всередині себе, а отже, принести його у своє оточення. У сучасному світі мир – це найбільша цінність та мрія. Адже  нестабільність, страх та насилля – не просто лякають та знищують, а й не дають можливості розвиватися країнам, державам, народам…

Саме тому  існує цей день – Міжнародний день миру (International Day of Peace).

Міжнародний день миру був заснований у 1981 році, а вперше був проведений у вересні 1982 року. 7 вересня 2001 року Генасамблея ООН запропонувала розширити його значення, закликавши ворогуючі сторони в усьому світі оголосити щорічний Всесвітній день припинення вогню і відмови від насилля.

У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров , або ж відзначати цей День проведенням освітніх і громадських суспільних інформаційних акцій з проблем миру. Тільки мирні переговори та вирішення наявних проблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати дійсно відчутні результати і користь для всього людства.

 У якості емблеми до Міжнародного дня  миру, використовують зображення білого голуба з оливковою гілкою. Її творцем є Пабло Пікассо. Вперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році. Зображення виконано за мотивами біблійної легенди про те, що Господь в знак примирення після Великого Потопу надіслав в Ноїв ковчег голубку з гілочкою оливи.

 У рамках святкування Міжнародного Дня Миру проходять заходи, мета яких – привернення уваги до проблеми миру й ефективних способів його досягнення. Невід’ємною процедурою початку свята служить символічний звук Дзвону миру. Цей дзвін був відлитий із монет, які зібрали діти з 60 країн світу. Японія подарувала його ООН у 1954 році. На ньому напис: «Хай живе мир у всьому світі». Дзвін помістили в мальовниче місце в саду західного дворика, розташованого поряд із Секретаріатом ООН. Варто зазначити, що голос дзвону лунає всього двічі на рік. Перший раз його можна почути навесні, у день весняного рівнодення, вдруге – з нагоди святкування Міжнародного Дня Миру.

  Потім, після хвилини мовчання, із зверненням виступає голова Ради безпеки ООН.

Сьогодні  ООН використовує святкування Дня миру для привернення уваги до своєї різносторонньої роботи на підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи й громади усієї планети до осмислення проблем миру та обміну інформацією, а також практичним досвідом діяльності щодо його досягнення.         

  У 1986 році в цей день з ініціативи філософа-миротворця Шрі Чінмоя вперше пройшла символічна Хода Миру.

Тепер щороку в Міжнародний День Миру ООН люди більш ніж у 100 містах по усьому світі беруть участь у Ході, висловлюючи безумовну підтримку Організації Об'єднаних Націй у її роботі, спрямованої на мир у всьому світі.

Учасники Ходи несуть прапори Організації Об'єднаних Націй чи своїх країн. Вони бачать у цьому можливість для людей усіх національностей, культур і ідеологій сконцентруватися на якостях людського духу, що формують основу для встановлення міцного миру.

Хода Миру — це можливість для людей усіх національностей, культур та ідеологій виразити готовність об'єднати зусилля для встановлення міцного миру.
      У 2015 році 193 державами-членами Організації Об’єднаних Націй були ухвалені 17 цілей в царині сталого розвитку, які полягають у тому, щоб викорінити злидні, захистити планету і забезпечити загальне процвітання.

 Цей порядок денний на період до 2030 року закликає держави вжити заходів, спрямованих на досягнення цих цілей протягом наступних 15 років.

 До 2001 року  День миру відзначали кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте в резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня.

В  республіці Білорусь Національний день миру святкується 19 вересня.

День миру і ненасильства в школах в Іспанії відзначається 30 січня, Всесвітній день мусульманської культури, миру і діалогу святкують 15 березня, Національний день миру в Анголі проходить 4 квітня. Папа римський Павло VI 8 грудня 1967 проголосив Всесвітній день миру, який відзначають 1 січня. У Парагваї День миру відзначається 12 червня і пов’язаний з датою підписання перемир’я в Чакской війні. У Нікарагуа День миру, свободи, єдності і національного примирення відзначається 27 червня. У Північному Кіпрі День миру і свободи проходить 20 липня. Церемонія меморіалу миру в Хіросімі, Японія, проводиться 6 серпня. В Аугсбурзі, Федеративна Республіка Німеччина, День миру проходить 8 серпня. День миру і злагоди в Мозамбік проводиться 4 жовтня, а День миру в Кот-д’Івуарі - 15 листопада.

 В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Президента України      № 100 від 5 лютого 2002 року. Таким чином Україна підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує відданість країни ідеалам миру.

       Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета. Найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна украї нська родина. Мир не означає програти війну, мир — це щоденна праця кожного українця задля вдосконалення, розвитку і заможного майбутнього.

Тому зараз, як ніколи, для кожного з нас мир – найбільша цінність.

До Міжнародного дня миру в Україні люди ставляться з глибокою пошаною і усвідомленням того болю, який завдає війна.

Цього дня низько схиляємо голови перед тими людьми, які   підтримують  найцінніше на цій планеті – мир, людське життя, право мати над головою мирне небо. 

 Тема Дня миру 2020 року: "Формуємо світ разом» .Цей День Генеральна Асамблея оголосила днем зміцнення ідеалів миру серед усіх країн і народів — як на національному, так і на міжнародному рівні. Цього року виразніше, ніж коли-небудь стало ясно, що люди не вороги один одному. Скоріше, наш спільний ворог-це страшний вірус, який загрожує нашому здоров'ю, безпеці та способу життя. Пандемія COVID - 19 привела наш світ в сум'яття і нагадала нам, що те, що відбувається в одній частині планети, може позначитися на житті людей всюди.

 Для організації Об'єднаних Націй 2020 рік мав стати роком спілкування з людьми, щоб глибше зрозуміти їхні проблеми та сподівання. На відзначення своєї 75-ї річниці ООН закликала мільйони людей у всьому світі приєднатися до кампанії UN75, глобальної розмови про побудову мирного і процвітаючого майбутнього, якого ми хочемо.

З нагоди свята зичимо усім вам, благополуччя, добробуту, впевненості у завтрашнім дні, віри у світле майбутнє!
       Бажаємо усім  мирного неба, оскільки воно відкриває перед людством перспективи, не зводячи їх до боротьби за виживання! 

Бажаємо нових відкриттів, які зупинять біди, хвороби і катаклізми! Бажаємо творити добро у кожній сфері діяльності, адже це наша країна, наша земля – нам з вами тут жити! 

 

                                                                                                                                                    Зав. бібліотекою       Кінєва М.Г.

Переглядів: 61 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]