Вівторок, 19.01.2021, 22:41

Головна » 2020 » Грудень » 1 » Бібліотека інформує:1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованими

Завжди, постійно і усюди

Вирішувать лише тобі,

Що із здоров’ям твоїм буде.

Не треба шкодити собі.

Як об’єднаємось в родину.

То згинуть дні негод сумні.

І у одну прекрасну днину

Ми разом скажем: СНІДу – «Ні»!

Сьогодні,1 грудня, вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.

З нагоди цієї події 30 листопада у читальній залі бібліотеки коледжу видбулася виховна година-застереження «СНІД :подумай про майбутнє – обери життя» з групою Ш –Б мех.

Були присутні Ніколаєва Г.Д.,кл. керівник групи та Бушняк О.М. - соціальній педагог коледжу.

Мета заходу: - продовжувати формувати у  студентів уявлення про небезпеку ВІЛ/СНІДу; - сприяти зниженню ризику інфікування ВІЛ, формуванню толерантного ставлення до людей з ВІЛ, особистісної та соціальної компетентності дітей, які вимушені жити в умовах епідемії ВІЛ/СНІД; - виховувати бажання дотримуватися правил здорового способу життя та побудови між статевих відносин на основі дружби і поваги.

Бібліотекаркі Кінєва М.Г. та Дмитрієва  М.О. доповіли присутнім про те,що в 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила день 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Це пов’язано з тим, що синдром набутого імунодефіциту (СНІД) придбав масштаби пандемії. В усьому світі в цей день говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Згадують і оплакують тих, хто вже помер або смертельно хворий. Говорять про масштаби трагедії і про те, що чума ХХ, а зараз вже і ХХI століття, загрожує існуванню людства.

Крім того, Всесвітній День боротьби зі СНІДом надає можливість продемонструвати підтримку людям, які живуть з ВІЛ, одягнувши червону стрічку – міжнародний символ обізнаності про ВІЛ-інфекцію.

Було звернуто увагу молоді на те,що епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекцією в нашій країні залишається напруженною.  Україна займає одне з перших місць в Європі по темпах поширення Віл-інфекції. Кількість українців, які живуть з ВІЧ/СНІДом сягає більше 100 тисяч чоловік, серед них понад 10 тисяч – діти. Щодня Віл-інфекція вражає близько 40 громадян країни, 8 – вмирає від СНІДу.

Про ВІЛ/ СНІД  та  історію виникнення цього захворювання говорилося у відеоролику  «ВІЛ/СНІД:Історія появи».

Більш детальніше про цю хворобу, шляхи ії розповсюдження розповіла медпрацівник коледжу Вербицька Є.І. Вона підкреслила,що певну частину ВІЛ-інфікованих становлять підлітки віком від 15 до 17 років. Це переважно неповнолітні з послабленими родинними зв'язками та нерозвиненими життєвими навичками. Найбільш уразливі молоді люди, які вживають наркотики ін'єкційно, або мають сексуальні контакти з ін'єкційними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватися через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі та інших маніпуляціях, в яких є контакт з кров'ю.

Євгенія Іллівна ознайомила слухачів з елементарними правилами безпеки, закликала усіх бути обережними та відповідальними.

Доречним доповненням до виступу медпрацівника став відеоролик  «Профілактика СНІДу серед молоді».

Наприкінці заходу бібліотекарки Кінєва М.Г та Дмитрієва М.О. ознайомили студентів з 10-ю  фактами , які треба знати молодому поколінню,  щоб не заразитися на СНІД.

Один мудрець сказав: «Якщо ти не знаєш ні себе, ні супротивника – ти програєш. Якщо ти знаєш тільки себе – можливо ти виграєш. Якщо знаєш і себе і супротивника – перемога буде на твоєму боці». Під супротивником мається на увазі ВІЛ/СНІД, і ми з вами  повинні знати якомога більше  про ВІЛ-інфекцію та СНІД.

Молодь повинна знати про загрозу, пов’язану з поширенням цієї хвороби, та цінувати найдорожче, що є в житті – здоров’я. «Хто попереджений – той захищений».

Життя людині дається тільки раз! І воно не таке просте, як здається.

Кожен сам прокладає дорогу в майбутнє, тому треба  пам’ятати: ваше життя, здоров’я залежить від ваших обдуманих дій!!!

У читальній залі біблоітеки розташована тематична полиця "СНІД - рана людства".

Завідуюча бібліотекою Кінєва М.Г.

Переглядів: 51 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1