Вівторок, 19.01.2021, 23:03
Вітаю Вас Гість | RSS

     Ізмаїльський агротехнічний коледж

Меню сайту
ІАТК
Головна » 2020 » Грудень » 10 » Бібліотека інформує: "10 грудня міжнародний день права"
13:10
Бібліотека інформує: "10 грудня міжнародний день права"

Мораль і право, Право і Закон

Рушійні сили для життя людини,

А їх знання надасть нам вірний тон

І розвитку держави – України.

Конкретно мусим жить, не навмання.

Щоб забезпечить вам своє майбутнє,

Свідомо накопичуйте знання.

                                                                  Все, що завчили, стане незабутнім.

 Людина -  найголовніший скарб нашої планети. Кожен з нас – неповторна особистість, цілий Всесвіт, і він унікальний, тому що ніколи і ніде не може повторитися.

Давним-давно, ще в стародавні часи, у людей була необхідність відстоювати свої права. Спочатку це робили силою. Тривалий час діяв неписаний закон: «Хто сильний, той правий». Але коли виникли перші держави, у людське суспільство прийшов новий закон права. Тепер держава ставала на захист і сильного, і слабкого. Головними критерієм права стала СПРАВЕДЛИВІСТЬ, а не сила. 

Минали століття. Правителі й уряд не завжди піклувалися про свій народ. Отже, людству потрібно було щось вирішити, знайти такого захисника, який міг би примусити державу поступитися своїми інтересами заради інтересів своїх громадян і постійно піклуватися про них. 

Місію такого захисника взяла на себе міжнародна організація ООН, створена в 1945 році з метою вирішення будь-яких конфліктів та суперечок між країнами не воєнним, а мирним шляхом за столом переговорів.

А 10 грудня 1948 року держави, що увійшли до ООН, підписали Загальну декларацію прав людини - документ, у якому вони пообіцяли одна одній і своїм народам забезпечити громадянські права й свободи, рівність усіх перед законом, особисту недоторканість, свободу совісті, можливість дотримуватися своєї релігії й багато іншого.

Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році, як Міжнародний день захисту прав людини.

Сама ж  Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини. Вона проголосила рівність всіх жителів планети перед законом. Людина, її життя і гідність, права та свободи визнано найвищою цінністю кожної держави. Проголошено, що всі люди рівні у своєму достоїнстві та правах. При цьому права та свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Вони належать кожній людині від самого народження й протягом усього життя, не залежать від волі держави, не даруються й не можуть бути скасовані. Будь-які угоди, спрямовані на обмеження прав людини, визнаються недійсними.

Загальна декларація прав людини - важливий і корисний документ. Але в ньому говориться про людей загалом - і жодного слова про дітей. Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави.  Саме тому в 1989 році ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини».  Конвенція-це міжнародна угода, у якій держави беруть зобов’язання дотримуватися прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а отже, пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.

Давайте пригадаємо, про які права йдеться в Загальній декларації прав людини та Конвенції про права дитини, на що кожен із вас має незаперечне право! 

 Стаття 1. Дитиною вважається людина віком до 18 років . 

 Стаття 2. Всі діти є рівними у своїх правах .

 Стаття 3. Всі діти мають право на любов і піклування .

 Стаття 6. Невідємне право дитини на життя .

 Стаття 12. Всі діти мають право на власну думку .

 Стаття 16. Всі діти мають право на особисте життя .

 Стаття 20. Особлива турбота про дітей - сиріт .

 Стаття 24. Всі діти мають право на медичну допомогу.

 Стаття 25. Особлива турбота про дітей - інвалідів .

 Стаття 26. Всі діти мають право на розвиток талантів .

 Стаття 28. Всі діти мають право на освіту .

 Стаття 31. Всі діти мають право на відпочинок .

 Стаття 33. Всі діти мають право на захист від наркоманії .

 Стаття 38. Дітей не можна залучати до бойових дій .

 Стаття 45. Всі діти мають право на міжнародну допомогу .

 Стаття 39. Всі діти мають право на захист від викрадення і продажу .

 Стаття 37. Діти не повинні стати жертвами насильства.

 «Я маю право!», «Чому ви порушуєте мої права?» - ці слова, на жаль, часто використовує людина в ситуаціях, коли сама неправа. Зазвичай, заява про особисті права слугує виправданням пасивності, лінощів, прагненням отримати щось, нічого не даючи взамін. Та слід знати не лише свої права, але й обов’язки.

          Обов’язки: 

1. Поважати і любити своє оточення. Ставитися до них так, як би ми хотіли, щоб ставились до нас.

2. Поважати близьких та друзів. Не принижувати гідності кожної людини. Поводитись так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини.

3. Дотримуватись правил моральної етики; організовувати дозвілля так, щоб воно приносило корись і не заважало іншим.

4. Сумлінно навчатись; активно працювати на уроках, готуватись самотужки; старанно виконувати домашні завдання.

5. Поважати своє оточення. Давати нагоду кожному висловлювати свої думки. Не нав'язувати своїх поглядів іншим, якщо вони з ними не згодні.

6. Цінувати і дбати про своє здоров'я. Виконувати приписи лікарів у разі потреби. 

7. Поважати співрозмовників. Коректно і тактовно висловлювати свої думки. Дотримуватись правил мовного етикету.

8. З повагою ставитися до людей, які піклуються про нас. 

9. Виконувати роботу, яка не завдає шкоди здоров'ю. Виконувати всі види обслуговуючої праці.

10. Не ображати і не принижувати оточуючих.

11. Дотримуватись норм і правил поведінки, прийнятих у суспільстві.   

На думку видатного українського педагога В. Сухомлинського, - "Небажання знати – це символічні залізні грати". А може воно привести до гратів справжніх. Адже наслідком лінощів, неробства є обмеженість, убогість думки, примітивність почуттів. Особа, яку в народі називають ледарем, ледащою, нікчемою, також хоче їсти і користуватися суспільними благами, але не хоче їх творити. Отже, для неї залишається шлях легкого здобуття, тобто привласнення незаслуженого: паразитизм, крадіжка. А це вже злочини. Пограбування, крадіжки, насильство, убивство – це тяжкі злочини, які коять уже сформовані злочинці. Але нерідко буває, що людина чинить злочин ненавмисно – через байдужість, незнання або недбалість. Іноді починається, здавалося би, із невинних , не грубих порушень моральних норм, правил, порядку. Скажімо, хлопчаки полюбляють поласувати плодами з чужого саду. Деякі вбачають у цьому своєрідну романтику. А що це крадіжка – не думають? Або інколи ми стаємо свідками того, як хлоп’яча суперечка переходить у бійку. Мабуть ніхто з вас не вважає великим гріхом, якщо один хлопчак віддубасить іншого.

Ніхто з учасників інцидентів не планував злочину. Але й не думав про можливі наслідки свого вчинку. Ось так небажання виконувати обов’язки, недисциплінованість призводять до порушення моральних норм, установлених правил, а від правопорушення до злочину – один крок, і злочинець мусить бути покараним.

Отже, від народження всі люди мають певні права, які гарантовані і захищаються державою. Їх потрібно знати й реалізовувати. Але важливо запам’ятати: поводитись слід так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини. Незнання закону не звільняє від відповідальності за вчинки, дії або бездіяльність.  Права і обо ‘вязки треба знати, щоб збудувати  у майбутньому  правову державу.

Адже недарма говориться: «Держава будується не в майбутньому, вона будується сьогодні». Ви своїми знаннями, своєю працею маєте це довести. Хочеться вірити, що ви зробите це гідно.

Корисні та цікаві сайти для молоді:

- «ZaParu.net» - всеукраїнський студентський інформаційно-розважальний та освітній портал .

http://zaparu.net/youth-leisure/news-films.html.

На порталі ви знайдете велику підбірку різноманітних матеріалів - все те, що може бути цікаве сучасним молодим людям. найрізноманітніші корисні і розважальні матеріали. Будь то реферати, електронні книги, підручники, лекції з різних предметів; різноманітні події, що стосуються студентів, приколи та анекдоти, все це - студентське життя; корисні та прикольні сайти, новинки музикальної та кіноіндустрії, тренінги для підзарядки мозку - в інформації про дозвілля молоді…
 

- Інформаційно-ресурсний портал для молоді http://molodistua.org/
    Портал містить інформацію про молодіжне середовище України, молодіжні та дитячі організації, ресурси для навчання молоді для отримання нових знань та формування навичок, які потрібні молодій людині для успіху в 21 столітті.

Ви знайдете в розділах Порталу: відомості про основні напрямки молодіжної політики в Україні, ресурси та можливості налагодження молодіжної співпраці на міжнародному рівні, відомості про діяльність молоді в різних регіонах країни, різноманітні навчальні курси для молоді, які допоможуть іти в ногу з часом та ефективно, у стислі терміни досягати результатів.

На Порталі ви можете взяти участь в Опитуванні з молодіжних та суспільних проблем, що допоможе визначати потреби та пріоритети молоді. Завжди знайдете нову цікавинку для дозвілля та розваг.

- Вільний молодіжний портал. http://fri.net.ua/index.php

Це сайт для сучасної молоді, яка прагне бути корисною в суспільстві. Бажаючі можуть поділитися своїми знаннями, досягненнями, взяти  участь у тренінгах, конкурсах.

- Освітньо-навчальний портал «Моя освіта». http://moyaosvita.com.ua/literatura/

Всі учбові матеріали на українській мові знаходяться на цьому сайті — реферати, конспекти лекцій, шпаргалки та корисні поради.

- Інтернет-журнал для молоді: поради, дозвілля, музика, репортажі, навчання, статті. http://molodi.in.ua/

Хочете створити цікавий проект чи розділ на основі MOLODI? Додати свою статтю? Дізнатися про останні новини? Тоді швидше відкривайте сторінки Інтернет-журналу.

- Студентський портал UaStudent.com http://uastudent.com

UaStudent.com це портал знань, який створений для полегшення життя українських студентів.
з творчим життям українських зірок.

- MyWay.in.ua http://www.myway.in.ua

Проект myway.in.ua - це всеукраїнський веб-портал, що покликаний допомогти молоді знайти свій шлях у корпоративному секторі. Інформаційна структура інтернет-порталу: а)новини; б)освіта для успішної кар’єри. Освіта в Україні та закордоном, MBA, Postgraduate та Undergraduate, професійна освіта, іноземні мови тощо; в) моя кар’єра. Перше працевлаштування, огляд ринку праці, персональний розвиток, професійний розвиток, робота в недержавних організаціях, міжнародний досвід тощо; г)база даних компаній.

- Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області

Контакти центру

м.Одеса ,телефон/факс: (048) 726 - 22 - 23

https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/regionalnyj-tsentr-z-nadannya-bezoplatnoyi-vtorynnoyi-pravovoyi-dopomogy-v-odeskij-oblasti/Email:office.odesa@legalaid.od.ua

- Центр бекоштовної правової допомоги 

 м.Ізмаїл пр-т Миру, 23 (04841) 5-95-09, (04841) 5 - 95 - 05

Бажаючи можуть скористатися цією інформацією.

У читальній залі бібліотеки підготовлена книжкова виставка «Правова планета студентства».

 

 

                                                                                      Завідуюча бібліотекою  Кінєва М.Г.

 

Переглядів: 57 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]