Неділя, 25.10.2020, 13:21

Головна » 2018 » Листопад » 19 » Батьківські збори «Співпраця з батьками: запорука успіху студентів»
Батьківські збори «Співпраця з батьками: запорука успіху студентів»

Батьки і діти — це любов і сльози,

Це вічне щастя і одвічний біль.
Це сонце і тепло, сніги й морози,
Мед на вуста й на вічні рани сіль.
Як на троянді — колючки і квіти,

Так і в житті є радість і печаль.
Високі мрії й дуже різні діти...
Чомусь таке трапляється, на жаль.
Всім хочеться все мати в ідеалі,
Причому водночас і без зусиль.
Щоб щастя без труда та без печалі
Пливло саме у руки звідусіль.
Та у житті такого не буває.
Запам’ятати треба в чому річ:
Зоря щаслива лиш тоді засяє,
Якщо трудитись будеш день і ніч.
А діти — це і щастя, і турбота,
Відповідальність і тривога теж.
Без відпочинку й вихідних робота,
  Любов така, яка немає меж.

Я як класний керівник вже випустила дві навчальні групи.

А з вересня 2018 року я вже отримала класне керівництво нової групи – групи першокурсників. Це група І-Б механіки. 25 першокурсників, новачків із своїми характерами, звичками…. а мені необхідно зробити з них найкращу групу, міцний студентський колектив, розкрити їхні здібності, таланти та випустити у доросле життя вже підготовленими фахівцями через 4 роки.

9 листопада у групі відбулися батьківські збори, де присутніми були 75% батьків студентів.

Вперше вони прийшли до мене як класного керівника 31серпня на урочисту лінійку, потім ми зустрічалися по індивідуальним питанням, і нарешті, перші батьківські збори.

Я намагаюсь ставити себе на їхнє місце, щоб зрозуміти, що іноді так лякає дорослих людей під час зустрічей з класним керівником, що відштовхує і викликає несприйняття. Оскільки ж я й сама мама, і теж відвідувала свого часу батьківські збори, то прекрасно пам’ятаю відчуття незручності деяких батьків коли класний керівник привселюдно обговорює недоліки дітей.

Я щиро співчувала батькам, які змушені були самі почуватися школярами, червоніти, терпіти і виправдовуватися та шкодувала про даремно витрачений час. Водночас робила висновки, що для мене, як мами було б цікавим і корисним, а що неприпустимим і неприємним, та як будувати батьківські збори, аби налагодити з батьками діалог та досягти порозуміння й позитивного результату.

Разом із своєю групою ми приготували сюрприз для батьків- презентацію наших досягнень за 70 днів нашого навчання. Матеріалу набралося чимало! Це й перший дзвоник 31 серпня, посвята у студенти 17 вересня 2018 року коли відбулася квест-гра «Віват першокурсник!», брифінг «Бібліотека – вікно у світ знань», ярмарка «Бессарабська увертюра», урок мужності «Українське козацтво в Придунав’ї» (16 жовтня), зустріч з волонтерами на тему «Ти унікальний», класні години, відкрите заняття з історії, тренінги на створення міцного колективу групи, участь у спортивних змаганнях як в технікумі, так і у гуртожитку № 1. А зараз ще й підготовка до КВК на День студента. А це неймовірна кількість фото та відео.

Батьки були приємно вражені насиченим студентським життям, розповідали про бажання їхніх дітей навчатися, займатися спортом, приймати участь у роботі студентського клубу.

Як класний керівник я напрацювала для себе десять практичних та психологічних правил, які неодноразово ставали мені в нагоді.

1. Найперше, необхідно завжди пам’ятати, що батьків ніхто не вчив бути хорошими батьками і часто вони просто не знають, як правильно поводитися зі своїми чадами, як правильно їх виховувати. Перш ніж робити висновки та вибрати правильну модель поведінки з татами і мамами так званих «важких» дітей, поспілкуйтеся і з’ясуйте, в чому справа, можливо, їм потрібна ваша допомога й порада.
2. Не забувайте бути вимогливими й до самого себе: вчитель повинен користуватися авторитетом, бути доступним, але уникати панібратства; відвертим, але тактовним; не критикувати, а радити.
3. Батьківські збори повинні стати максимально корисними для батьків. Але спочатку потрібно подбати про те, щоб вони їх не проігнорували. Для цього — максимально зацікавити. Наприклад, анонсувати кілька основних тем, а також поцікавитися, що вони хотіли б обговорити під час зборів. Це допомагає готуватися і планувати, врахувати всі побажання, зробити батьків співорганізаторами.
4. Аби раціонально використати час, не затягувати збори та не зупинятися на кожному студенті окремо та не ставити когось у незручне становище. Вам для цього достатнього зупинитися на основних негативних і позитивних моментах, за необхідності дати поради. Головне дотримуватися балансу позитиву й негативу, бо поганих дітей, як відомо, не буває. 5. Важливо: не поводитися з батьками, як зі школярами, яких треба виховувати, достатньо бути порадником, а не вихователем.
6. Слід уникати надмірної критики і надмірного вихваляння окремих дітей на загал.
7. Чітко розмежувати основні питання батьківських зборів на загальні, навчальні, господарські.
8. Дати можливість батькам проявляти ініціативу.
9. Побільше інтерактивних форм роботи: тести, кросворди, загадки, рольові ігри. Дорослі – це великі діти, яких також треба навчати бути уважними до своїх дітей, розуміти вікову психологію, але при цьому так, щоб їм самим було цікаво навчатися бути помічником вчителя.
10. Обговорюйте конкретні ситуації щодо правильного виховання і навчання не називаючи прізвищ, вирішуйте їх, долучайте всіх батьків до обговорення, обміну досвідом. Сьогодні така ситуація трапилася з однією дитиною, а завтра може трапитися з іншою – інші батьки вже знатимуть як діяти або як її попередити.

Класний керівник групи І-Б механіки

Ніколаєва Г.О.