Неділя, 29.11.2020, 00:37

Головна » 2020 » Жовтень » 29 » Бабусина хустка
Бабусина хустка

Клуб "Господарочка" в гуртожитку №2 (хоч і не в повному складі) відновив свою роботу. Дівчата вирішили оновити вітальню кімнату, яка стараннями багатьох поступово перетворюється в музей декоративно-ужиткового мистецтва минулого століття. У нинішньому навчальному році колекція робіт поповнилася оригінальними вишивками і старовинними хустками з бабусіної скрині, які спеціально принесла для музею зам. директора ІАТК О.М.Донцова.

Щоб знайти зручне місце для роботи юним господарочкам Аліні Братован, Іванні Черешенко, Євгенії Фортуновій, Юлії Гусар, Вікторії Грузинцевій довелося звільнити вітальню від деяких стендів, які не відповідають тематиці. З новими експонатами інтер'єр став виглядати по-іншому. Подаровані роботи виконані в техніці килимової вишивки, петельками. Для петельної вишивки використовується спеціальна голка. Вона порожня і має зрізаний під кутом кінчик з вушком, а також ручку. Петельна вишивка виконується з виворітного боку, тому туди і наноситься малюнок. По всьому видно, що автор трудився над своїм твором старанно не один вечір ... Його вже немає, а вишивки, виконані з любов'ю, придбали нове життя в стінах нашого гуртожитку.

Увагу дівчаток привернула і експозиція ,, Бабусіна хустка ". Як не дивно, саме одяг здатний розповісти багато про те чи інше вбрання, його спадщину, і хустка - пряме тому підтвердження. Йдуть роки ... Змінюється мода на головні убори, а й сьогодні в селах Бессарабського краю без хустки не можна уявити жодну бабусю. Вона покриває її голову в холодні непогожі дні, рятує від спеки літом. Святкову хустку надягають в дні свят і радісних подій, а темну, та чорну - коли прийшло непоправне горе ... Про це та багато іншого розповіла студентам вихователь гуртожитку.

Побачили студентки Вікторія Грузінцева і Юлія Гусар подушечки-думочки, відреставровані їх руками ще на 1 курсі. Тепер вони випускники. Приємно усвідомлювати, що в становленні музею є і їх мала частка. А після заняття учасниці клубу дозволили влаштувати собі фотосесію на фоні улюблених експозицій.

Вихователь гуртожитку №2     Михайлина Н.М.

Переглядів: 81 | Додав: | Рейтинг: 5.0/2