Четвер, 29.10.2020, 10:11

Головна » 2019 » Травень » 6 » 74 річниця Перемоги
74 річниця Перемоги

Пам'яті фронтової актриси

Напередодні Дня Перемоги по всій Україні проходить акція з відновлення пам'ятників героям війни «Ніхто не забутий, ніщо не забуто». Учасниками її стали і студенти ІАТК, що проживають у гуртожитку №2 – Марина Ковалжи(III A бух), Христина Іоргова( II A орг), Іван Шопов і Микола Кишлали (I A ел.). Вони привели в порядок місце поховання ветерана війни і праці, заслуженої артистки Казахської РСР Р. Ф. Шадріної.

Раїса Федорівна пішла з життя 15 років тому. Була людиною скромною і ніколи не афішувала про свою причетність до перемоги. А між тим, на її рахунку сотні виступів у госпіталях перед пораненими бійцями, солдатами, які готуються в атаку, простими людьми, зголоднілих за мирним життям. Всім їм, вона дарувала так необхідну віру і надію на те, що «ворог буде розбитий, перемога буде за нами!»

«Мы знаем – нам выпали горькие дни,

Грозят небывалые беды,

Но родина с нами, и мы не одни,

И нашею будет победа»

У Р.Ф. Шадріної багато трудових нагород, в тому числі і медаль «За доблесну працю в роки Великої Вітчизняної війни». Заслужена артистка прийшла працювати в коледж (в минулому - ІТМЕСГ) вже будучи на пенсії. Але скільки всього цікавого, повчального і різноманітного вона втілила на сцені! Її самодіяльні артисти (а це студенти, викладачі, співробітники коледжу) виступали з виставами, скетчями, віршами, на міських, обласних і республіканських майданчиках. З великою енергією і азартом готувала команду КВК. Свою творчу діяльність вона продовжувала до 85 – річного віку. Молодь вчилася у неї не тільки сценічній майстерності, а й мистецтву жити гідно, красиво.

«Нам в памяти хранить простые имена,

Ни временем не смыть их, ни обманами,

Нам в памяти хранить и чаще вспоминать,

Останутся средь нас – не безымянными...»