Вівторок, 19.01.2021, 23:16

Головна » 2020 » Грудень » 2 » 25 листопада - "День пам'яті футболіста Дієго Марадони"
25 листопада - "День пам'яті футболіста Дієго Марадони"

25 листопада, у віці 60 років помер Легендарний футболіст Дієго Марадона. Аргентинський футболіст за свою кар'єру зіграв у 492 матчі, в яких забив 258 голів.

Досягнення і титули Марадони:

У складі збірної Аргентини Марадона ставав чемпіоном світу 1986 року, а також віце-чемпіоном світу 1990 року. Загалом взяв участь у чотирьох чемпіонатах світу. Чемпіон світу серед молодіжних команд (до 20 років) 1979 року.

Також Марадона був визнаний кращий гравцем чемпіонату світу 1986 року.

Крім цього, отримав титули футболіста року в Південній Америці 1979 і 1980 років. Двічі був включений до складу символічних збірних чемпіонатів світу.

Чемпіон Аргентини у складі футбольного клубу Бока Хуніорс. Дворазовий чемпіон Італії у складі клубу Наполі.

За результатами голосування на офіційному сайті ФІФА він був обраний кращим футболістом XX століття, набравши 53,6% голосів. Однак, за версією Футбольної комісії ФІФА, Марадона посів третє місце в рейтингу футболістів XX століття.

А Міжнародна федерація футбольної історії та статистики поставила його на 5 місце в своєму рейтингу кращих футболістів світу XX століття.

Марадона займає 2-е місце серед кращих гравців XX століття за версіями журналів World Soccer, France Football, Guerin Sportivo.

Входить до ФІФА 100. Перший володар почесного "Золотого м'яча". Член Зали слави італійського футболу в номінації "Кращий іноземний гравець".

У 1999 році Марадона був визнаний кращим спортсменом XX століття в Аргентині.    Автор голу у ворота збірної Англії, що отримав назву "Гол століття", і визнаного кращим голом в історії чемпіонатів світу. У цій же грі Марадона забив м'яч рукою, цей випадок відомий як "Рука Бога".

Марадона -  Рука Бога:

Рука Бога став один із найзнаменитіших футбольних голів в історії, виконаний Дієго Марадоною.

Скандальний епізод стався на 51-й хвилині чвертьфінального матчу чемпіонату світу з футболу 1986 року проти збірної Англії. Тоді Марадона встиг випередити воротаря і забив гол лівою рукою. Однак, арбітри не помітили порушення і зарахували гол вирішивши, що він був забитий головою.

Через чотири хвилини Марадона забив у ворота англійців "гол століття", чим приніс Аргентині перемогу з рахунком 2:1.

На післяматчевій конференції Марадона заявив, що скандальний гол був забитий "частково головою Марадони, а частково рукою Бога".

26 листопада студетнти гуртожитку № 1 провели футбольний турнір «Пам’яті Дієго Марадони». Таким чином хлопці вирішили вшанувати пам’ять легендарного футболіста. У турнірі прийняли участь 3 команди: І курс «Юний механік», ІІ курс «Шахтар», ІІІ курс «Баварія». Судили гру студенти ІІ го курсу Сіромах Юрій та ІІІ курсу Сірома.

Хід гри вирішило жеребкування. Розпочали футболне протистояння  команди «Баварія» та «Шахтар». З рахунком 6:3 перемогла команда «Баварія». В другому матчі зійшлися команди «Юний механік» та «Баварія». З рахунком 3:1 ще одну премогу виборола «Баварія»,  таким чином посівши перше місце в турнірній таблиці. В останньому матчі за друге та третє місця зійшлися команди «Юний механік» та «Шахтар».  В дружньому протистоянні команди зіграли в нічію, 1:1. Долю другого місця вирішила серія пенальті, з рахунком 3:1 перемогли «Юні механіки».

Склад команд:

І місце: «Баварія» , капітан команди Сіромах Іван; Дьомишев Володимир, Жужунов Денис, Добрєв Максим, Непомящий Анатолій. (на заміні Казаков Владислав).

ІІ місце: «Юні механніки», капітан команди Пєнєв Вадим; Харітонов Віктор, Чеботаєв Олександр, Кальчу Борис, Тарасенко Іван.

ІІІ місце: «Шахтар», капітан команди Терзі Сергій; Нєдєльчєв Вадим, Казаков Данила, Бошков Василь, Сіромах Юрій. (на заміні Руссу Микола).

Учасники змагань нагородженні грамотами та призами.

Серйозно захопившись футболом, студенти грають в цю гру з весни і до піздньої осені на спортивному майданчику. Футбол – дуже цікава гра. Вона розвиває швидкість, кмітливість, точність реакції, витривалість. Футбол є команждною грою, а тому розвиває згуртованість та командний дух. І переможцями в цій грі є

ДРУЖБА, ВЗАЄМОПОВАГА ТА ГАРНИЙ НАСТРІЙ!!!

Вихователь гуртожитку №1

Польшакова А.І