Понеділок, 26.10.2020, 09:01

Головна » 2020 » Вересень » 1 » Віват, Першокурснику!
Віват, Першокурснику!

Знань  і мудрості скарби безцінні

Нам сьогодні у руки дає

Край наш рідний - моя Батьківщина,

Що чекає майбутнє своє.

Перше вересня – особливе свято. Це – день, з якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас – День знань!

День знань — це свято, яке збігається з початком навчального року в школах, середніх  та вищих навчальних закладах.

Якщо забути про усі стереотипи, то це свято нових змін, позитивного розвитку та інтелектуального зміцнення усього суспільства.

До України це свято прийшло з СРСР. Воно відзначалося як державне  з 1984 р. У навчальних закладах лунають перші дзвінки, сповіщаючи про початок нового навчального року.

В історії незалежної України День знань зафіксували в законі про загальну середню освіту, ухваленому в травні 1999 року.

Традиційно в День знань 1 вересня або в найближчий робочий день, якщо свято припадає на вихідні, в усіх закладах освіти відбуваються урочисті лінійки з нагоди початку навчального року. Учні та їхні батьки дарують вчителям квіти, вітають з початком навчального року.

У школах проводиться перший святковий урок.

В середніх спеціальних та вищих навчальних закладах , як правило, проводять урочисті збори тільки для першокурсників. Для інших же з 1 вересня починаються безпосередньо заняття.

Різні країни мають свої особливості у святкуванні Дня знань.

Росія

У школах проходять урочисті лінійки, також існує традиція дарувати квіти вчителям, і відбувається перший урок — «Урок Миру».

Вірменія

Першого вересня відзначають «День знань, писемності та літератури». Цього ж дня починаються заняття у ВНЗ і школах, проводяться урочисті збори і традиційний «перший дзвінок» для першокласників.

Туркменістан

Відзначає День знань та студентської молоді. Тисячі першокласників вперше підуть до школи, а виші поповнюються новими студентами. Свято відзначається на державному рівні.

Німеччина

У Німеччині такого державного свята немає. Заняття у школах та університетах мають різні дати початку ,навчальний рік починається  у серпні-вересні .

Німецькі першокласники приходять до школи не з квітами, а з великим різнокольоровим пакетом. Цій традиції майже 150 років. Напередодні першого дня навчання діти майструють конусоподібний пакет, в який батьки кладуть солодощі та потрібні для навчання речі; вже сидячи за партою, першокласники можуть розгорнути яскравий шкільний подарунок і подивитися, чим цікавим його наповнили батьки.

В Америці точної дати початку навчання немає, це може бути період з середини серпня до середини вересня.

Австралійські діти йдуть в школу після 26 січня.

В Японії перший дзвоник дзвенить у квітні.

У Канаді 1 вересня діти не йдуть до школи, а святкують разом із батьками не День знань, а останні дні літа. Перший понеділок вересня називається Днем праці. Зазвичай жителі Торонто сім'ями їдуть за місто на вікенд або ж збираються на барбекю в сусідньому парку. Школа для всіх стартує наступного дня, у перший вівторок вересня.

У сусідній з Україною Польщі студенти починають заняття на місяць пізніше. Навчання в державних і приватних університетах Польщі офіційно стартує 1 жовтня і триває 10 місяців. Однак школярі все ж йдуть на уроки 1 вересня.

В цей вересневий день ми приймаємо до нашої великої студентської родини нових друзів – це наші першокурсники, які склавши вступні іспити, стали  студентами нашого славетного навчального закладу.

Незважаючи на деякі обмеження адаптивного карантину, для Першокурсників це – відкриття нової  і частіше непростої дороги – дороги до нових знань, надій і звершень, до нового життя. Поповнивши лави студентів, вони мають наполегливо здобувати знання, долучитися до праці за обраною спеціальністю. Вони зробили  перший серйозний крок на шляху оволодіння обраною професією.

Бути студентом нашого закладу – ґрунтовно, престижно, перспективно!

Висококваліфікований, конкурентоспроможний фахівець – це круто!

Ласкаво просимо  шановні першокурсники до нашої студентської родини!!!

У сучасному світі успіх та прогрес не можливий без якісної освіти. Тому у новому навчальному році зичимо усім студентам на шляху підкорення нових вершин, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети.

Слід пам’ятати, що нашій країні потрібні досвідчені фахівці  заради  розвитку  аграрного сектору економіки України. Тож вам  потрібно докласти багато зусиль, знань і праці.

Нехай цьогорічний першовересень відкриє перед вами широкі обрії та нові горизонти пізнання себе і світу!

Найщиріші слова подяки викладачам, кураторам груп так вихователям,  які щедро діляться своїми знаннями, виховують справжніх патріотів нашої держави.

Ваша  мудрість, тепло сердець та добрі слова залишаються з вихованцями на все життя!

Хай нашим педагогам приносить задоволення плоди їхніх зусиль, а батькам – віру в щасливу долю їхніх дітей!

Із Днем знань!

Вітаємо усіх зі святом ! Бажаємо успіхів у навчанні, наполегливості й завзятості у подоланні всіх труднощів на великому тернистому, але цікавому студентському шляху! Віднині для вас починається  натхненна праця, ім’я якій – навчання!

Хай вогонь  знань освітлює вам життєвий шлях  і зігріває вас!

Колектив бібліотеки коледжу

Переглядів: 118 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1