Четвер, 29.10.2020, 07:03

Головна » 2018 » Грудень » 5 » 1 грудня - Всесвітній День боротьби зі СНІДом
1 грудня - Всесвітній День боротьби зі СНІДом

Вірю все ж крізь зневір’я облуди-

Лих смертельних позбудеться світ!

Не згадають майбутнього люди

Навіть слова безглуздого СНІД!

З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній День боротьби зі СНІДом, що слугує справі зміцнення організованих зусиль у боротьби з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу.

3 грудня у бібліотеці технікуму відбувся Усний журнал «СНІД – загроза всьому людству», метою якого було сприяти ґрунтовному оволодінню студентами повної та достовірної інформації про ВІЛ/СНІД, шляхи його передачі, ситуації ризику, розвінчання міфів, а також привернути увагу молоді до цієї проблеми; формування толерантного ставлення до людей, які живуть із ВІЛ, спонукати до вироблення осмисленої і зваженої особистісної та громадської позиції щодо ВІЛ/СНІДу.

В цьому заході прийняли участь студенти гр. ІІІ – А мех. та ІІІ – Б мех. з класними керівниками Станчевою І.В. та Ткачуком О.С.

Перша сторінка усного журналу «Чума XXI століття» була присвячена історії появи цієї небезпечної епідемії у всьому світі. Студенти переглянули відеоролик «Історія появи ВІЛ/СНІДу.

У другій сторінці «СНІД не вибирає» мова йшла про те, що ніхто і ніколи не застрахований від цієї хвороби. ВІЛ не визнає кордонів, від нього вмирають як дорослі, так і діти, відомі і невідомі люди. Слухачі ознайомились з конкретними життєвими історіями відомого соліста балету Маріїнського театру в Санкт – Петербурзі, директора балетної трупи Паризької Гранд – опери Рудольфа Нурієва та засновника і соліста рок – групи «Qveen» Фреді Меркюрі, подивились відеоролики з виступами цих відомих особистостей.

Третя сторінка «Убережи себе від СНІДу» була присвячена питанням появі та розповсюдженню ВІЛ- інфекції в Україні, методам безпеки та профілактиці СНІДу. Про цю проблему в нашій країні і жахливу статистику розповіла куратор групи ІІІ – А мех. Станчева І.В. Вона підкреслила, що з 1995 року в Україні поширення ВІЛ/СНІДу набуло епідемічного характеру, зареєстровано 1490 випадків інфікування за рік, щоденно реєструється 39 нових випадків ВІЛ позитивних осіб і 8 помирає від СНІДу. Інга Володимирівна закликала студентів берегти себе, пам’ятати: здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах – найкращі методи профілактики СНІДу.

Медпрацівник технікуму Вербицька Є.І. розповіла про те, що у питаннях стосовно ВІЛ/СНІДу, головним є знання. Воно підкаже вихід з небезпечної ситуації, яка загрожує інфікуванням ВІЛ, допоможе попередити розповсюдження вірусу серед близьких. Євгенія Іллівна перечислила методи запобігання ситуацій, наслідками яких може бути зараження ВІЛ.

Наприкінці заходу перед студентами виступили представники громадського об’єднання «Батьківщина молода». Вони провели експрес – опитування серед студентів.

Протягом усього заходу студенти – механіки Маринов М., Бринза Д., Рижало С., Бондаренко П. та Степанець Г. читали вірші, в яких звучали заклики берегти себе та своїх близьких, шанувати життя і кожну мить буття.

У читальному залі бібліотеки була оформлена виставка – заклик «СНІД – рана людства».

Завідуюча бібліотеки Кінєва М.Г.

Переглядів: 273 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1