Понеділок, 26.10.2020, 09:03

Головна » 2018 » Жовтень » 19 » 18 жовтня - Європейський день боротьби із торгівлею людьми
18 жовтня - Європейський день боротьби із торгівлею людьми

WALK FOR FREEDOM

«Ніхто не повинен бути в рабстві або у підневільному стані; рабство

і работоргівля забороняються в усіх видах».

Загальна декларація прав людини

18 жовтня - Європейський день боротьби із торгівлею людьми

Європейський день боротьби з торгівлею людьми був започаткований 18 жовтня 2007 Європейським Парламентом, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочини як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Коли ми говоримо про рабство, то це не тільки ста­родавня Греція, Рим чи Єгипет. Люди в усьому світі в залежності від обставин потрапляють в умови схожі на рабство. І, на жаль, у такі ситуації потрапляють і українські громадяни.

Торгівля людьми якою метою може здійснюватися має різні цілі. Це примусова праця, примусовий шлюб, насильницьке використання в домашньому господарстві, в промисловому або сіль­ськогосподарському секторах, народження дитини примусово або на замовлення, використання в ле­гальному або нелегальному бізнесі, викрадання лю­дей різного віку для трансплантації органів, дітей — для жебракування або нелегального усиновлення.

Статистичні дані на 2018 рік:

- Кількість осіб, яким встановлено статус особи, яка постраждала від торгівля людьми становить 141 особу ( станом на 12.08.2018) згідно статистики Міністерства соціальної політики України.

- Кількість осіб, які потерпіли від злочинів, передбачених ст 149 КК України становить 179 осіб ( станом на 31.08.2018) згідно статистики Генеральної прокуратури України.

І щоб ми не стали предметом, який продають необхідно дотримуватися основних правил поведінки в різних життєвих ситуаціях.

1. Нікому не довіряйте ваш паспорт.

2. Залиште вдома своїм рідним інформацію про своє перебування за кордоном.

3. Не забувайте, знання іноземної мови полег­шить вам перебування за кордоном.

4. Запам'ятайте: фіктивний шлюб — злочин.

5. Переконайтеся, що шлюб, зареєстрований в Україні, буде дійсний за кордоном. Порадьтеся з юристом щодо укладання шлюбного контракту.

6. Регулярно телефонуйте додому.

7. Переконайтеся, що фірма, яка пропонує вам роботу, має ліцензію на працевлаштування укра­їнських громадян за кордоном.

8. По приїзді в країну, де ви будете працювати, зареєструйтеся в посольстві України.

9. Не забудьте з'ясувати номери телефонів укра­їнських посольств, неурядових організацій, котрі надають допомогу особам, які опинилися у скрут­ному становищі.

18 жовтня у всіх областях України пройшла щорічна акція «Walk for Freedom/Хода за свободу"» з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Студенти ІТМЕСГ теж прийняли участь у цій акції спрямованій на підняття рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить.

В.о. заступника директора з ВР

Донцова О.М.