Вівторок, 19.01.2021, 22:18

Головна » 2020 » Листопад » 25 » «16 днів проти насильства»
«16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні, з 25 листопада по 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є:

• привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;
  • формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.
  • 1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом.
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав із 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабель, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Основними завданнями акції "16 днів проти насильства" є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем: запобігання та протидії домашнього насильства та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ та громадських об'єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.

Цьогоріч девіз кампанії «Розфарбуємо світ в помаранчевий колір: Покоління рівності виступає проти зґвалтувань». Головна мета кампанії – привернути увагу до чутливої теми гендерного насильства, а також об’єднати суспільство у боротьбі із ним. У рамках цієї міжнародної акції, з 25 листопада до 10 грудня, Будинок Уряду України буде підсвічено помаранчевим кольором у темну пору доби.

Як повідомляє МОЗ України, в Європі приблизно 25% жінок страждають від фізичного або сексуального насилля. Особи, які зазнали насильства, частіше мають порушення психічного здоров’я (депресивні стани, схильність до суїциду), проблеми пов’язані із сексуальним та репродуктивним здоров’ям, схильність до алкоголізму.

Сьогодні в Україні проживаює майже 9 мільйонів дітей. Кожна дитина потребує турботи і захисту своїх інтересів. У наших руках - зробити цей світ світлим, добрим і безпечним для наших дітей, забезпечити благополучний і повноцінний розвиток кожного підлітка -  українця.

11 січня 2019 набули чинності зміни до законодавства щодо домашнього та сексуального насильства. Новий закон передбачає притягнення до кримінальної відповідальності особи, яка вчиняє домашнє насильство. Нещодавно у Києві було винесено перший вирок за цей злочин.

!!! З метою забезпечення прав студентів Ізмаїльського агротехнічного коледжу, захисту від будь - яких форм фізичного або психічного насильства, попередження випадків насильства в сім'ї та всіх інших проявів насильства, в навчальному закладі працює соціальна служба. Кожний студент може звернутися за допомогою чи консультацією до соціального педагога Бушняк Ольги Миколаївни.

Куди ще можна звертатися за допомогою, якщо ви стали жертвою домашнього насильства:

• викличте поліцію за номером 102;
  • зателефонуйте до Національної "гарячої лінії" за телефоном: 0 800 500 335 або з мобільного 116 123
  • якщо ви зазнали фізичного або сексуального насильства і потребуєте медичної допомоги, відразу звертайтеся до лікарні або в поліклініку. Звідти інформацію передадуть в поліцію;
  • зверніться в центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді,  а саме:
  • ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ'Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ, м. Ізмаїл, ПР. СУВОРОВА, б. 28.
  • ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ'Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ, м. ІЗМАЇЛ, ПР. СУВОРОВА, 62.
  • якщо в сім'ї є діти, які стали жертвами насильства або були його свідками, тоді слід звернутися в службу у справах дітей, а саме:

Служба у справах дітей Ізмаїльської міської ради

68600, Одеська область, м. Ізмаїл, пр-кт Суворова, 62,
izmail.deti@ukr.net

2-06-72
2-24-98

Служба у справах дітей Ізмаїльської райдержадміністрації

68600, Одеська область, м. Ізмаїл, пр-т Суворова, 28, каб. 8.
ssdizmrda@ukr.net

6-22-44

• отримати безкоштовну юридичну допомогу можна в Центрах безоплатної правової допомоги. м. Ізмаїл, пр-т Миру, 23. Телефон: (04841) 59 509;  (04841) 59 505

І пам’ятайте, що: "Права однієї людини закінчуються там, де